15 Ağustos 2022 Pazartesi

NECATTİN DEMİRTAŞ 2.5 YIL İÇİNDE YAPACAĞI PROJELERİ AÇIKLADI

Necattin Demirtaş 2.5 yıl içinde yapacağı projeleri açıkladı

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, görev süresinin kalan 2.5 yılı içinde ortaya koyacağı belediye başkan profilini ve, hangi projeleri yapacağını açıkladı.

01 Ağustos 2021 Pazar 13:26 SAMSUN HABER

Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, mahalle muhtarları ile yaptığı toplantıda 2.5 yıl içinde hayata geçireceği projeleri açıkladı.


Mahalle muhtarları ile toplantı yapan Necattin Demirtaş, görev süresinin kalan 2.5 yıllık süresi içerisinde rutin hizmetlerin yapıldığı belediyecilik anlayışını geride bırakacaklarını, makam koltuğunda oturan değil her an her yerde rastlanılacak bir başkan profili ile halka hizmet edeceğini belirtti. 

Belediye başkanlığının 2.5 yılı için İlkadım ilçesine dolu dolu hizmet sözü veren İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, İlkadım Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk ve dernek yöneticilerinin katıldığı toplantıda, hayata geçireceği projeleri de anlattı.

Görev geldiği günden itibaren belediyenin geçmiş dönemde bıraktığı borçlarla ilgili sıkı bir mali disiplin politikası uyguladıklarını hatırlatan Necattin Demirtaş, Refakatçi Evi ve İkinci Bahar vee Çok Amaçlı salon projesi ile ilgili de bilgiler verdi.Hasta Refakatçi Evi yakında İlkadım'da
İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, 2.5 yıl içinde İlkadım ilçesine önce Refakatçi Evini kazandıracaklarını belirterek "İlk olarak Canik Şehir Hastanesi ve ilçe sınırları içerisinde bulunan hastaneler bölgesine de hitap edecek orta noktadaki belediye ye ait yerimize Hasta ve Refakatçi Evi projemizi yapacağız. Projemiz şu an son aşamasında. Buradaki muradımız başka illerden ilçemize gelen vatandaşlarımız barındıracak 100 kişilik kapasitesi olan bir ortam hazırlamak istiyoruz" dedi.İkinci Bahar ile yaşlılarımızın yüzünü güldüreceğiz
İlkadım ilçesinde Derebahçe Mahallesine yapılması düşünülen İkinci Bahar projesini de muhtarlara anlatan Demirtaş, "Eli öpülesi yaşlılarımız ömürlerinin ikinci baharını nezih bir mekanda geçirmesini sağlayacağız. Bu proje ile evlerinde alınacak olan yaşlı büyüklerimiz şehrimizin tarihi ve turistik yerlerini sağlık çalışanlarımızın gözetiminde gezdirilerek yine akşam ise tek tek evlerine ulaştırılacak" diye konuştu.

Çok Amaçlı Salonun müjdesini verdi
İlkadım ilçesi Karasamsun Mahallesi ile birlikte çevre mahallelere de hizmet verecek olan Çok Amaçlı salon projesinin de müjdesini muhtarlara veren Başkan Demirtaş, bu proje ile ilgili şunları dile getirdi.
"50 dönüm bir arazi üzerinde inşa edeceğiz çok amaçlı salonumuzda, nişan, düğün, toplantı gibi etkinliklerin yapılabileceği iç ve dış yalıtımı ile çevre sakinlerine rahatsız etmeyecek, 500 kişilik çok amaçlı bir salonu, mutfak ve çay ocağı, engelli bay ve bayan wc, yine bay ve bayan mescitleri bulunacak. Ayrıca açık alanda oyun grupları, oturma yerleri, kapalı ve açık otopark alanları yer alacak"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Sevgi

03 Ağustos 2021 Salı 10:11

Sokaklar pislik içinde konteynerler bu sıcakta tepeleme dolu koku ve karasinekten geçilmiyor,yollar kaldırımlar köstebek yuvası işte 2,5 senede yaptıklarınız Başkan bey…

cevdet

02 Ağustos 2021 Pazartesi 16:56

Yollar ara yollar kaldırımlar çok bozuk bırakın salon işlerini

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir Samsun'da hizmetlerin gün yüzüne çıkmaya başladığını açıkladı

Mustafa Demir Samsun'da hizmetlerin gün yüzüne çıkmaya başladığını açıkladı