07 Ağustos 2022 Pazar

NECATTİN DEMİRTAŞ AÇIKLADI! HASTA VE REFAKATÇİ EVİNİ 2022 YILINDA TAMAMLAYACAĞIZ

Necattin Demirtaş açıkladı! Hasta ve Refakatçi Evini 2022 yılında tamamlayacağız

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, Hasta ve Refakatçi Evi projesini 2022 yılında tamamlayacaklarını açıkladı.

26 Aralık 2021 Pazar 15:56 SAMSUN HABER

Samsun'a gelen hasta yakınlarının konaklayabilmesi için İlkadım Belediyesi Hasta ve Refakatçi Evi projesini 2022 yılında hizmete açmayı planlıyor.


İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Yeni yılla birlikte temelleri atılacak olan Hasta ve Refakatçi Evi proje sayesinde özellikle hastanelere uzak ilçelerden ve kırsal mahallelerden gelen vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm yaratılarak kentin önemli bir eksiği de kapatmış olacağız" dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın kentin bir eksiği olarak yorumladığı Hasta ve Refakatçi Evi Projesi için düğmeye bastı. Hastanelere uzak ilçelerden ve kırsal mahallelerden gelen vatandaşlar için ekonomik anlamda sorun yaratan konaklama ihtiyacı, Refakatçi Evi’yle çözüme kavuşacak.

2022 yılında tamamlamayı hedefliyoruz
Toplamda 10 bin 156 metrekare alan üzerine yapılacak olan merkezimiz bodrum, zemin kat olmak üzere 7 kat olarak planlandığını anlatan Başkan Demirtaş, "Merkezimizde, doktor odaları, sosyal aktivite alanları, dinlenme salonları, kafeterya ve bahçesi bulunacak. Mimari plan çalışmaları tamamlanmış durumda olan merkezimizin, statik, mekanik, elektrik projelendirme çalışması akabinde zemin etüt ve ruhsat çalışmaları yapılacak. Teknik çalışma sonucunda temeli atılacak projemizin en kısa sürede tamamlanması hedefliyoruz" dedi.

Kahvaltı ve ulaşım desteği
Proje kapsamında bilgileri aktaran Başkan Demirtaş, "Kanser hastalığı için tedavi gören hastalar ve yakınları 45 gün, diğer hastalıklar sebebiyle tedavi görenler ve refakatçileri ise en fazla 30 gün süreyle konaklama imkanı sağlayacağız. Konaklama süresi boyunca sabah kahvaltısı ve akşam yemeği ikramı yapılan vatandaşların hastaneye ulaşımları da tahsis edeceğimiz servisler ile gerçekleştirilecek.

Gayemiz her kesime hizmet etmek
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Refakatçi Evi ile ilgili açıklamasında ayrıca şunları dile getirdi.
"Ev konforunda yaşam alanı oluşturmak için yola çıktık. Hele şu Covid-19 döneminde bu hizmet daha büyük bir önem kazandı. Çok pozitif geri bildirimler alıyoruz. Araçlarında yatanlar var. Bu hizmeti sosyal medyadan duyup bize teşekkür edenler var. Son derece mutlular. Manevi açıdan biz de son derece mutluyuz. Gayemiz her kesime hizmet edebilmek, hayır duası almaktır. Buradaki asıl amacımız halkımızın bu ihtiyacına cevap verebilmek ve hasta yakınlarına konaklama imkanı sağlamaktır. Ayrıca sığınma ihtiyacı olan kimselerin de ihtiyacını karşılayacağız. Bu ihtiyacı da karşılayarak vatandaşlarımıza bu hizmeti sunacağız" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Kutsal

28 Aralık 2021 Salı 06:58

Kavaklı hemşerilerine kalacak yer ve bedava aş evimi yapıyon Necaattin Başkan. Bırak bu boş işleri sen çöpleri düzenli toplat İLKADIM pislikten geçilmiyor. Kaldı 2 senen seni getirenler götürmesinde bilecek.

Şerif

27 Aralık 2021 Pazartesi 08:57

Ne alakasız ve Fuzuli yatırım, paran varsa unkapanındaki inşaatı tamamla orada bir yer yap o zaman .Niye Fuzuli bir yatırım yapıyorsun ki.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da sokakta yaşayan evsizler ve yaşlılar Barınma Merkezinde konuk ediliyor

Samsun'da sokakta yaşayan evsizler ve yaşlılar Barınma Merkezinde konuk ediliyor