29 Haziran 2022 Çarşamba

NECATTİN DEMİRTAŞ SOKAK KÖPEKLERİNİ İLKADIM'A BIRAKAN BELEDİYELERE TEPKİ GÖSTERDİ

Necattin Demirtaş sokak köpeklerini İlkadım'a bırakan belediyelere tepki gösterdi

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, başka ilçelerden getirilen sokak köpeklerinin Atatürk'ün Havza'ya giderken kullandığı Ata Yoluna bırakıldığını açıkladı.

21 Haziran 2022 Salı 01:52 SAMSUN HABER

Samsun'da başka ilçelerden kendi ilçe sınırlarına getirilen sokak köpekleri ile ilgili açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, bu duruma tepki gösterdi. 


Belediye Meclis toplantı salonunda HAYKONFED temsilcileri ile toplantı yapan Demirtaş, "İlçemizde hayvan barınağı projemiz tamam olmasına rağmen, yapılacak alan ve yer tahsisi için, nede yapılması noktasında belediyemize bir ödenek aktarım yok. Böyle olunca bizde boşta kalıyoruz" dedi.Toplantıda sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili yaşanan sorunun canlarını sıktığını kaydeden Necattin Demirtaş, kendisinin de evinde iki köpek beslediğine dikkati çekti. Demirtaş, başka ilçe belediyelerinin topladığı sokak hayvanlarını İlkadım ilçesi sınırlarına bırakmaları ve İlkadım ilçesinde hayvan barınağı yapılması ile ilgili toplantıda şunları dile getirdi:
"İlçe belediyeleri Kadamut, Gürgendağı, Ata Yolu üzerine sahipsiz köpekleri bırakıyor. Buralardan gelen hayvanlar ise ya kırsalda ya da şehirde çeteleşmeye varan bir oluşuma giriyorlar. Bizde böyle bir tabloyla karşı karşıyayız. Zaman zaman izinsiz salım yaparken yakaladıklarımız da oluyor. Bu noktada gerekli yasal işlemleri uygulatıyoruz. Belediye olarak onların yaşama tutunmaları için mama kapları bırakıyoruz. Fakat ya tahrip ediliyor, yada kayboluyor. Biz bu işin ortasında kaldık. Bu konuştuklarımızı da dikkate alarak ortak bir çözüm üretme noktasında taşın altına elimizi koymaya hazırız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 4 yıl önce vefat eden İbrahim Özyer için mevlit okutuldu

Samsun'da 4 yıl önce vefat eden İbrahim Özyer için mevlit okutuldu