07 Ağustos 2022 Pazar

ONLAR KAZANDI KAYBEDEN SAMSUNLU OLDU! SAMSUN TARİHİNDE ÖNEMLİ PEŞKEŞLER!

Onlar kazandı kaybeden Samsunlu oldu! Samsun tarihinde önemli peşkeşler!

Samsun'da Gübre ve Bakır Fabrikaları nasıl özelleştirildi? Samsun Sigara Fabrikası nasıl AVM oldu? Onlar kazandı kaybeden Samsunlu oldu..

06 Ocak 2022 Perşembe 01:27 SAMSUN HABER

Samsun tarihinde önemli yolsuzluk ve peşkeşler! Samsun Kent Haber köşe yazarı Süleyman Salur, Samsun'da Gübre ve Bakır Fabrikalarının nasıl özelleştirildiğini, Samsun Sigara Fabrikasının nasıl AVM'ye dönüştürüldüğünü yazdı.


Samsun'da bulunan Gübre ve Bakır Fabrikalarının özelleştirilmesi ile Samsunluların kaybettiğini yazan Süleyman Salur, söz konusu fabrikaların özelleştirilerek Samsun ekonomisine darbe vurulduğunu dile getirdi.

Köşe yazısında "240 milyon dolarlık rezerve sahip, kasasında 10 milyon dolar nakit ve hemen paraya çevrilebilecek 7 milyon dolarlık bakırı bulunan ve 1073 dönüm araziye sahip Bakır İşletmeleri, bacasından çıkan gazların tütünlere zarar verdiği ve yaktığı, bu nedenle açılan davaların tamamını köylülerin kazanması nedeniyle devletin tazminatlar ödemek zorunda kaldığı, tütün mevsiminde fabrikanın 3 ay kapatıldığı, çalışamaz hale geldiği gibi gerekçelerle özelleştirildi. Samsun Bakır İşletmeleri Fabrikası pazarlık usulü 26 Şubat 2003 tarihinde CEKA İNŞAAT MAKİNA MADENCİLİK A.Ş'ye, yani 5'li çete olarak anılan isimlerin en önemli üyesine peşkeş çekildi" diyen Süleyman Salur, "Kaybeden kim? İstihdam alanları yok edilen Samsunlu vatandaşlar! Kazanan kim? Samsun'a ekonomik anlamda katkısı olmayan bir kuruluş" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

serdar

08 Ocak 2022 Cumartesi 05:54

Ben zaten hiçbirinin bu sistem de birbirinden farkı olmadığı için bu öneriyi sundum.Hepsi aynı.Bu teklif olursa; koltuklar da aşağı doğru salınarak değil,millet beni oylar,beni tıklar diye diken üstünde oturacaklar .Yasal olarak tam Egemenlik o zaman millette olacak.Ben yeni yeni takip etmeye başladım siyaseti.Keşke siz de geçmişte buna benzer örnekler verebilseydiniz.Şimdiye Çok yol almıştık o zaman.

Serdar

07 Ocak 2022 Cuma 11:36

Öyle bir sistem olmalı ki,Vatandaşın seçimden sonra da seçtiği vekilin ,vekilliğini düşürme yetkisi olmalı.Mecburen diğer seçime kadar beklemek zorunda kalmamalı.Herkesin evinde,PC'den veya telefondan bir uygulama olmalı.Diyelim milletvekili 50 bin oyla seçildi.Vatandaş vekilden memnun olmadı o veya bu sebeple.Uygulamadsn 250 bin vekilliğin iptalini işaretledim mi Vekilliği düşmeli.Demek ki olağan dışı birşeyler yapmış deme ki anlamına gelir.Mal varlığını arttırmış veya mecliste hiç sesini çıka

Vatan DAŞ

06 Ocak 2022 Perşembe 11:48

Bunları yazmak için neden bu kadar beklediniz? En azından son belediye seçimlerinden önce yazsaydınız şimdikini seçen birkaç yüz Samsunluyu etkilerdiniz :) :) :) Hele bu yazdıklarınızı öncesinde biliyorduysanız ki sanmıyorum durumunuz daha vahim...Şimdikinin türkişin yerine yaptıracağı 8 katlı kütüphaneden çıkan kötü kokuyu alabiliyor musunuz?1 katı kütüphane 7 katı avm olabilir mi mesela?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde yollar bozuk, başkan ise Yola Bak diyor

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde yollar bozuk, başkan ise Yola Bak diyor