07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN 19 MAYIS STADININ KOLONLARINDA HİLE YAPILDIĞI İDDİALARINA AÇIKLAMA YAPILDI

Samsun 19 Mayıs Stadının kolonlarında hile yapıldığı iddialarına açıklama yapıldı

Samsun 19 Mayıs Stadının kolonlarında hile yapıldığını anlatan işçinin videosu ile ilgili açıklama yapıldı.

06 Kasım 2020 Cuma 13:34 SAMSUN HABER

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan 35 bin kapasiteli 19 Mayıs Stadının kolonlarında hile yaptıklarını anlatan bir işçiye ait video ile ilgili Samsun Kent Haber'e konuyla ilgili açıklama yapıldı.


2017 yılında gündeme gelen ve İzmir depremi sonrası yeniden sosyal medya ağlarında paylaşılmaya başlanan videoda, Samsun 19 Mayıs Stadının inşaatının yapımı sırasında kolonların hileli bir şekilde yer değiştirildiğini anlatan işçinin iddiaları yer alıyordu. Samsun 19 Mayıs Stadının yapım işinde demirci olarak çalıştığını videoda anlatan işçi "Kolon düzeltme yok noktaları düzeltiyoruz. Samsun 19 Mayıs Stadında benim eserlerim var" diyordu.

KOLONLARDA HİLE YAPILDI İDDİASINA AÇIKLAMA
Samsun 19 Mayıs Stadının kolonları ile ilgili bu işçinin ortaya attığı iddiaların doğru olup olmadığı ile ilgili ise Samsun Kent Haber bir haber yayınlayarak yetkililerden açıklama beklediğini duyurmuştu. 

Söz konusu işçinin gündeme getirdiği iddialarla ilgili ise Samsun Kent Haber'e yapılan açıklamada, Samsun 19 Mayıs Stadının inşaası sırasında kolonların hileli bir şekilde yerinin değiştirilmesinin söz konusu olmadığı belirtilerek, "Samsun 19 Mayıs Stadında bütün tribün basamakları precast standart kalıplar döküldü. Kolonlar hileli bir şekilde değiştirilmiş olsaydı, o tribünler yerine oturmazdı. Diyelim ki kolonları kaydırdılar arası 7 metre gelecekken 7,10 metre oldu. Ancak precast tribün basamakları fabrikada standart 7 metre üretiliyor. Böyle bir durumda o tribünler yerine oturur mu"

Öte yandan Samsun 19 Mayıs Stadının inşası sırasında çalıştığını söyleyen ve stadın kolonlarında hile yapıldığı iddiasını ortaya atan videodaki şahıs ile ilgili hukuki işlem başlatılacağı da bildirildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi Zabıtaları artan döviz kurları nedeni ile marketleri denetledi

İlkadım Belediyesi Zabıtaları artan döviz kurları nedeni ile marketleri denetledi