29 Haziran 2022 Çarşamba

SAMSUN KARAR VERMELİ! TAKOZ KOYANLAR MI, SAMSUN'U YÜKSELTMEK İSTEYENLER Mİ?

Samsun karar vermeli! Takoz koyanlar mı, Samsun'u yükseltmek isteyenler mi?

Samsun, artık yükselmek isteyenlerin önüne takozlar koyanları mı, yoksa yokuşu çıkıp aracı güvenli bir noktaya taşıyarak, yolcularını sağ salim evlerine kavuşturmak isteyenleri mi tercih etmeli! Bunun kararını vermeli!

15 Mayıs 2022 Pazar 23:32 SAMSUN HABER

Her şeye takoz olanların artık bu şehrin takımını, bu şehrin ekonomisini, bu şehrin işadamını, bu şehrin eğitimini, bu şehrin insanlarını, bu şehrin imajını yerinde saydırmasını istemiyorsak, Samsun'un yükselmesi için yola baş koyanlara omuz verme zamanıdır! 


Dik bir yola park edilen aracın genelde arka lastiklerine konulur! 

O takoz, araç yokuş aşağı olurda kaçmasın diye, alınan iyi niyetli bir önlemdir! 

Yokuşu çıkmak zordur! Yokuş çıkarken yola, gizli eller tarafından takozlar konulursa, o yol çileye dönüşür. Takozlara takılan sürücü, yokuşu çıkmak istedikçe çıkamaz, gaza bastıkça da motoru boğar! Sonra o takozları koyanlarda, karşıya geçip "Kardeş motoru boğdun" diye avazı çıktığı kadar bağırır, sürücünün haline güler!

Kimse o takozları yola, kim ne niyetle koydu sorgulamaz! Zira takozlara değil, sürücüye bakar herkes! Birinden kurtulur, diğerine takılır, diğerinden kurtulur, başka birine takılır! Yokuşu çıkmanın ve aracı güvenle varacağı yere park edip bırakmanın tek yolu engelleri aşmaktır! O yokuş aşılacak, araç sağ salim varacağı noktaya ulaştırılacak ve yerinden kaymasın diye, arka lastiğine de takoz konulacak! Tüm gaye ve inanç budur!

Peki biz o aracı güvenle yerine ulaştırmak isteyen sürücünün iyi niyetine mi, yoksa o araç yerine ulaşmasın diye, yola takozlar koyanlara mı bel bağlamalıyız? İşte bütün mesele bu budur!

Hayatın olağan akışı içinde oluşan takozlar, normaldir! Onlara katlanılır ve sürüşe engelde olsa, bir şekilde aşılır! Aşılamayan ve yolu çileye dönüştüren ise anormal takozlardır! Bunlar suni yollarla üretilen ve yükselmesi istenmeyenlerin, önüne konulan takozlardır! Ve ne yazık ki çoklardır!

O takozları koyanlar, perdenin arkasında konuşmayı pek severler! Yüze gülüp arkadan saydırırlar! Arkasından atıp tuttuklarının karşısına dikilince pişmiş kelle gibi sırıtır, yılışırlar. Bir yandan da yokuşu çıkmak için, ha babam de babam gaza basan sürücünün yoluna, yeni takozlar koyarlar. Bilinen bir hikayedir belki! Ama asla makus bir talih değildir!
 
O yüzden bu şehir artık yükselmek isteyenlerin önüne takozlar koyanları mı, yoksa yokuşu çıkıp aracı güvenli bir noktaya taşıyarak, yolcularını sağ salim evlerine kavuşturmak isteyenleri mi tercih etmeli! Bunun kararını vermeli!

Takozcuların artık bu şehrin takımını, bu şehrin ekonomisini, bu şehrin işadamını, bu şehrin eğitimini, bu şehrin insanlarını, bu şehrin imajını yerinde saydırmasını istemiyorsak, yükselmek için yola baş koyanlara omuz verme zamanıdır! 

19 Mayıs'ın 103. yılında bu şehir için, milat olacak bu karar 'Yüksel Ey Türk Senin için Yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur' ruhunun da haykırışı olmalıdır!

Ve bu şehir için yokuş çıkıp, ateşten gömlek giyenlere söyleyeceğimiz tek söz; Yüksel ey güzel güneş, öldür şu kıskanç ayı...

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

Selim

16 Mayıs 2022 Pazartesi 09:45

Eninde sonunda halk,bütün gücün kendisinde olduğunu peri masalı rüyasında çıkacak.Çünkü,yeter diyecek.Bu sistemde bana birebir faydalı birşey yok diyecek.Zengin,orta tabaka.....mesafeler iyice açıldı diyecek.O veya bu renk bütün renklerin kendilerine faydası olmadığını anlayacak.Ve o zaman Dünyanın seçim sistemi yeni birşey olacak.İşte herkes bu ışığı bekliyor.Bu anahtarı bulan 8 milyar insanı arkasına alıp hüküm sürecek.Zenginler yaşamak için bu dünya da toprak arayacak veya taşınacaklar

Uğur

16 Mayıs 2022 Pazartesi 09:18

Takozu bilmem şuan türkiye yi bu hale getirenler en büyük sorun seçim zamanı bu sorunu sandıkta millet çözecek insanlar mutsuz alım gücü azaldı gider %150 arttı AKP li kendini bilmez vekiller çıkıyor Avrupa da perişan biz onlardan iyi durumdayız evet çıkıp şunu diyemiyorsunuz yedik çaldık soyup soğana çevirdik bunu diyemiyorsunuz bari konusmayın Avrupa bizi kıskanıyor diyen kişinin aklından şüpe ederim yapacak bişe yok az daha dişimizi sıkacaz seçimde bu ızdıraba son verilir

Semizoğlu

16 Mayıs 2022 Pazartesi 08:20

Samsun halkı hiçbir şeyi haketmiyor. Surünmeye mecbur. Bu yazıyı yazan kardeş pişmanlıklar fayda etmez. O treni kaçıralı çok oldu. Samsunun öz evlatlarını yedik malesef. Trabzon lobisi bitmediği sürece biz düze çıkamayız.

ŞAKİR55

16 Mayıs 2022 Pazartesi 07:04

SAMSUNUMUZA İKİ ŞEHİT CENAZESİ GELDİĞİ GÜN, SAMSUNDA VE ÜLKE GENELİNDE ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARI, KONVOY, YÜKSEK SESLİ MÜZİK, VS.... BİR ALLAH KULU DA ÇIKIP DA YAPMAYIN, ETMEYİN, GÜNAHTIR.... DEMEDİ YA....HALEN TERÖR ÖRGÜTÜNE KARŞI OPERASYONLAR DEVAM EDERKEN BİRİLERİ ÜLKE GENELİNDE ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARI, MÜZİK, ŞÖLEN, VS...... DERDİNDE.....

Serdar

16 Mayıs 2022 Pazartesi 06:25

Sistem öyle bir sistem ki ,örnek verecek olursak;dünyanın en sevilen bir emekli öğretmeni bile parası olmadığı için aday bile gösterilemiyor.Gerisi teferruat.Halkın içinden gelen insanlar parası yoksa ne yazık ki yönetim sistemine dahil olamıyor.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

 ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz iki altın madalya kazanan Yusuf Ak'a destek oldu

ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz iki altın madalya kazanan Yusuf Ak'a destek oldu