12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KONYA'YA, TOKAT MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAMSUN'A ATANDI

Samsun Milli Eğitim Müdürü Konya'ya, Tokat Milli Eğitim Müdürü Samsun'a atandı

Samsun Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Konya Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanırken, yerine ise Tokat Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar getirildi. Samsun Milli Eğitim Müdürü olan Murat Ağar kimdir, nerelidir?

29 Haziran 2022 Çarşamba 00:16 SAMSUN HABER

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğüne 10 ay önce atanan Murat Yiğit'in görev yeri değiştirildi. Murat Yiğit yapılan atama ile Konya Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirilirken, yerine ise Tokat Milli Eğitim Müdürü olan Murat Ağar'ın atandığı bildirildi.


Konya'ya atanan Samsun Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ise görev yaptığı 10 aylık süre içerisinde Samsun'da teyzeoğlu İsmail Yiğit'i Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atadığı haberi ile gündeme geldi.SAMSUN'UN YENİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MURAT AĞAR KİMDİR
1981 yılında Tokat’ın Turhal ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Turhal’da tamamladı. 2003 yılında Ondokuzmayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Bilgisayar Öğretmeni olarak göreve başladı, sonrasında Ar-Ge birim koordinatörlüğü ve şube müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2009 yılında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünden mezun oldu. Doktora eğitimini Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Teftişi alanında 2019 yılında tamamladı. 2019 -2022 yılları arasında Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünde  Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. 02.02.2022 tarihinde Tokat İl Millî Eğitim Müdürü olarak atanmıştır. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Murat Müdürden Geri Kalan

29 Haziran 2022 Çarşamba 07:54

Bir Samsunlu eğitim çalışanı olarak memleketimize bir hem şehrimiz olarak atanmasıyla bizi heyecanlandırdı, yılların birikmiş eğitim sorunlarını çözebileceği umudu söndü ve heyecan yerini yeniden umutsuzluğa bıraktı. Samsun eğitim camiasında büyük bir hayal kırıklığı oldu.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Pelitbükü mahallesinin tek hayali! Bozuk yolların yapılması

Samsun'da Pelitbükü mahallesinin tek hayali! Bozuk yolların yapılması