16 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN OMÜ TIP FAKÜLTESİNDE SADECE BİR SERVİSE 15 YENİ COVİD VAKASI GELDİ

Samsun OMÜ Tıp Fakültesinde sadece bir servise 15 yeni Covid vakası geldi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Tıp Fakültesinde bulunan sadece bir Covid servisinde dün yani Pazar günü 10, Pazartesi sabahı ise 5 vakanın birden tedavi altına alındığı öğrenilirken, servise iki gün içinde 15 yeni vaka geldi.

11 Kasım 2020 Çarşamba 10:55 SAMSUN HABER

Samsun'da son haftalarda Korona Virüs vakalarında artış yaşandığı açıklanırken Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesine bu Pazar günü 10, Pazartesi günü için ise 5 yeni vakanın Covid5 Servisinde tedavi altına alındığı gündeme geldi.


Korona Virüs vakaları özellikle kış ayının da gelmesi ile birlikte artış göstermeye başlarken Samsun'da yeni vakalar hızla artıyor. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde Covid-19 vakaları için 6 ayrı servis hizmet verirken, Tıp Fakültesinde bulunan Covid 5 servisine ise iki gün içinde toplam 15 yeni vakanın geldiği bildirildi.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde bulunan Covid 5 Servisine Pazar günü 10, Pazartesi sabah saatlerinde ise 5 yeni vakanın tedavi altına alındığı kaydedilirken, yetkililer maske ve sosyal mesafe konusunda vatandaşları uyarıyor. Covid-19'un bulaş hızının arttığı, özellikle aile içi ziyaretlerde virüsün yüzde 80 oranında vaka artışına sebep olan en önemli etken olduğu vurgulanıyor. Samsun'da son haftalarda yeniden artış göstermeye başlayan vakalar nedeniyle sağlık çalışanları da yoğun mesai harcıyor. Samsun OMÜ Tıp Fakültesinde bu nedenle sağlık çalışanlarının tüm izinleri kaldırıldı.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 8 özel hastaneye Rekabet Kurumu neden soruşturma açtı! İşte sebebi

Samsun'da 8 özel hastaneye Rekabet Kurumu neden soruşturma açtı! İşte sebebi