12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN OMÜ TIP FAKÜLTESİNDE YER KALMADI! İZİNDE Kİ PERSONEL GERİ ÇAĞRILDI

Samsun OMÜ Tıp Fakültesinde yer kalmadı! İzinde ki personel geri çağrıldı

Samsun'da son günlerde Korona Virüs vaka sayılarında artış olduğu sık sık gündeme gelirken OMÜ Tıp Fakültesinde ise yer kalmadığı bu nedenle izinde olan tüm sağlık personelinin göreve geri çağrıldığı gündeme geldi.

14 Ağustos 2020 Cuma 13:40 SAMSUN HABER

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde Covid-19 vaka sayısında yaşanan artış sebebi ile yer kalmadığı bu nedenle fakültenin birinci katında bulunan Özel Servis'in de Korona hastalarına tahsis edildiği iddia edildi.


1 Haziran tarihinden itibaren başlayan normalleşme süreci sonrası Kurban Bayramının ardından Samsun'da Korona Virüs vaka sayılarında hızlı bir artış olduğu sık sık gündeme gelmesine rağmen yetkililerden bu konuda kamuoyuna yönelik ise herhangi bir açıklama yapılmaması dikkati çekiyor.

Düğün ve fındık sezonu nedeniyle Korona Virüs vaka sayılarında artış olduğu, Samsun'da Covid-19 ile ilgili özellikle Eğitim ve Araştırma Hastanesinde iş yoğunluğunun yaşandığı sık sık gündeme gelirken, OMÜ Tıp Fakültesinde de özel servisin Korona hastaları için tahsis edildiği öğrenildi. Samsun OMÜ Tıp Fakültesinde yer kalmadığı bu nedenle özel servisinde Korona Virüs hastalarına ayrıldığı gündeme gelirken, fakültede yaşanan yoğunluk nedeniyle izinde bulunan tüm sağlık personelinin de göreve geri çağrıldığı bildirildi. Öte yandan OMÜ Tıp Fakültesinde ayrıca Acil Servis bölümüne de acil hastaların dışında hiç bir şekilde hasta ve hasta yakınının girişine izin verilmediği öğrenildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde 1988 yılından beri ilk!

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde 1988 yılından beri ilk!