15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN TIP FAKÜLTESİNDE NORMAL SERVİSTE BULUNAN İKİ HASTADA KORONA VİRÜS ÇIKTI

Samsun Tıp Fakültesinde normal serviste bulunan iki hastada Korona Virüs çıktı

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde normal serviste bulunan iki hastada Korona Virüs çıktı, hastalarla temas eden sağlık çalışanları panikte..

02 Eylül 2020 Çarşamba 15:07 SAMSUN HABER

Samsun'da Korona Virüs vakalarının yoğun olarak nakil edildiği Tıp Fakültesinde normal serviste tedavi gören iki hastada Covid-19 çıktığı gündeme geldi.


19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde sağlık çalışanları artan Korona Virüs vakaları sebebi ile zor günler geçiriyor. Her gün yeni vakaların geldiği 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde geçtiğimiz günlerde 6'ıncı Covıd servisi açılmıştı. Tıp Fakültesinde bulunan ve yoğunluk yaşanmayan normal servisleri Covıd servisine dönüştüren Tıp Fakültesinde sağlık çalışanları fedakarca görev yaparken, fakültede normal servislerde tedavi gören hastalarda da Korona Virüs çıkmaya başladığı ileri sürüldü.

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde, Korona vakaları için neredeyse yatacak yer kalmazken, normal bir serviste tedavi gören iki hastada Covid-19 çıktığı bu hastalarında bulundukları alandan alınarak Covid servisine sevk edildiği öğrenildi. Normal serviste tedavi gören iki hastada, Korona Virüs çıkması sonrası ise bu hastaların tedavileri ile ilgilinen doktor ve sağlık çalışanlarının panik yaşadığı, özellikle bu hastalara temas etmek durumunda kalan hemşirelerin de fakültede tedirginlik yaşadığı bildirildi. 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde normal serviste tedavi görürken, Korona Virüs'e yakalanan iki hasta Covid bölümünde tedavi altına alınırken, fakültede bu hastalara yakın olan ve temasta bulunan sağlık çalışanlarının halen görevlerine devam ettikleri ve hastalara temas ettiği düşünülen çalışanlar için hiç bir önlem alınmadığı öne sürülüyor.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Korona testi pozitif olup evden kaçan 262 kişiye tepki gösterdi

Samsun Valisi Korona testi pozitif olup evden kaçan 262 kişiye tepki gösterdi