07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN VALİSİ DAĞLI AÇIKLADI! SAMSUN'DA VAKA ORANI YÜZDE 50 ARTTI! OMİCRON GELİYOR

Samsun Valisi Dağlı açıkladı! Samsun'da vaka oranı yüzde 50 arttı! Omicron geliyor

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, son 10 gün içinde Samsun'da KoronaVirüs vaka sayısının yüzde 50 artış gösterdiğini açıklayarak, "Endişeliyiz" dedi.

06 Ocak 2022 Perşembe 23:34 SAMSUN HABER

Samsun Valisi Zülkif Dağlı'dan korkutan açıklama geldi. Samsun Valisi Dağlı, Samsun'da son 10 gün içinde KoronaVirüs vakalarında yüzde 50 oranında artış yaşandığını açıklayarak uyarılarda bulundu.


Samsun Valisi Dağlı açıkladı! Samsun'da vaka oranı yüzde 50 arttı! Omicron geliyor

Samsun'da pandeminin son durumu ve şehirde ki vakaların seyri hakkında bilgi veren Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, yeni can kayıpları olmaması için Samsunlulara maske, mesafe kuralına uymalarını, aşılarını ise yaptırmaya davet ederek, "Şehrimize doğru gelen yeni varyant, etkisini göstermeden, önlemimizi alalım. Omicron’a Samsun'u teslim etmeyelim." dedi

Vali Dağlı, Samsun'da vaka artışının hızlı bir şekilde yükselişe geçtiğini belirttiği açıklamasında şunları dile getirdi.
"Son günlerde ilimizin pandemi rakamlarında, görmek istemediğimiz bir tabloyla karşılaşıyoruz. 18 – 24 Aralık haftası verilerinde kısmi bir gerileme gösteren vaka sayımız, son 10 gün itibariyle yeniden bir yükseliş içine girdi ve ilimizde maalesef vaka sayımız %50 oranında, hızlı bir artış gösterdi. Ülkemizde görülen Omicron varyantının etkileri, henüz şehrimizde görülmeden ortaya çıkan bu ani artış bizi endişelendiriyor.  Ama bu durum sadece bizi endişelendirmemeli. Hepimiz, yeni varyantın etkileri ilimizde ortaya çıkmadan, bu olumsuz tablodan kurtulmanın yollarını aramalı ve koronanın bizi bunalttığı, ölümleri arttırdığı günleri hatırlayarak, Omicron’u yenmek için eski ayarlarımıza, önlemlere daha sıkı uyum sağladığımız günlere geri dönmeliyiz. Çene altı maske kullanmaktan vazgeçmeli; kalabalık yerlerden olabildiğince uzaklaşmalı; bu ortamlarda bulunmamız gerekiyorsa kesinlikle maskeli olmalı ve hepsinden de önemlisi mutlaka ve mutlaka aşımızı yaptırmalıyız.  Devletimiz Covid 19’la mücadele edebilmemiz için bize her türlü imkânı sunuyor. Son günlerde Sağlık Bakanlığımız tarafından yapılan düzenlemeyle, bir önceki aşısının üzerinden 3 ay geçen vatandaşlarımıza da hatırlatma dozlarını yaptırma hakkı verildi. Yerli aşımız Turkovac’ın ilimize gelmesine sayılı günler kaldı. Elimizde bu kadar güçlü silah varken bu mücadeleyi kaybetmemeli, ilimizi koronadan korumalı, onca zorluğun ardından, yerli aşımızı da ürettiğimiz bir ortamda vaka sayımızın artmasına, yeni can kayıpları yaşamamıza izin vermemeliyiz. Şehrimizdeki tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum: Lütfen koronayla mücadelede eski ayarlarımıza dönelim. Maske mesafe önlemlerine riayet edelim. Aşı hakkımız varsa bunu mutlaka kullanalım, aşımızı ertelemeyelim. Şehrimize doğru gelen yeni varyant, etkisini göstermeden, önlemimizi alalım. Omicron’a şehrimizi teslim etmeyelim."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bir market tarladan 3.80 TL'ye aldığı domatesi 13,50 TL'ye satıyor

Samsun'da bir market tarladan 3.80 TL'ye aldığı domatesi 13,50 TL'ye satıyor