15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'A CİDDİ KORONA VİRÜS UYARISI! ENDİŞE EDİYORUZ

Samsun'a ciddi Korona Virüs uyarısı! Endişe ediyoruz

Samsun'a son dönemde Korona Virüs vakalarında yaşanan artış nedeniyle ciddi uyarı geldi. Samsun Sağlık İl Müdürlüğü, Eylül ve Ekim ayları için endişe ettiklerini açıkladı.

28 Ağustos 2020 Cuma 15:09 SAMSUN HABER

Samsun'da Korona Virüs vakalarının yoğunlaştığı ve artış gösterdiği ilçeler arasında İlkadım, Çarşamba ve Bafra ilçeleri yer alırken, Sağlık İl Müdürlüğünden Samsun için ciddi uyarı geldi.


Samsun'da sağlık çalışanlarının yeni ve artan vakalar nedeniyle çok yorulduğunun belirtildiği açıklamada, "Eylül Ekim döneminde başlayacak grip vakalarının korona belirtilerini ve koronanın etkisini tetiklemesinden endişe ediyoruz" denildi.

Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, tarafından yapılan uyarıda “Sağlık çalışanlarımız ellerinden geleni fazlasıyla yapıyorlar, birçoğu hala sevdiklerini korumak için evlerine gitmeden çalışmaya devam ediyorlar. Ancak hepsi artık yorgun ve artan vaka sayılarını görmekten dolayı endişeliler. Onlarla bir araya geldiğimizde en çok şaşırdığımız konu insanlarımızın maske takmama ve sosyal mesafeye dikkat etmeme noktasındaki ısrarı oluyor. Hastanelerimizde sağlık hizmetlerimizi aksamadan sürdürüyoruz, ancak bu durum insanlarımızın sorumsuz bir şekilde, hiç bir şey yokmuş gibi hareket edip, virüs taşıyıcısı gibi davranmalarını ve hasta sayımızı artırmalarını gerektirmez. Eylül Ekim döneminde başlayacak grip vakalarının korona belirtilerini ve koronanın etkisini tetiklemesinden endişe ediyoruz. Daha kötü bir tabloyla karşılaşmamak ve tekrar yasaklı günlere dönüş yapmamak için artık herkesin toplum sağlığını koruma adına sorumluluklarını yerine getirmesinin zamanı geldi de geçiyor.  Gerekmedikçe lütfen dışarıda, kalabalık ortamlarda zaman geçirmeyelim, gitmeye mecbur olmadığımız düğünlere gitmeyelim, maskesiz dışarı çıkmayalım, hayatımızı kurtaracak en önemli şeylerden biri olan sosyal mesafeye dikkat edelim" denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor şampiyonluk kupasını aldı!

Yılport Samsunspor şampiyonluk kupasını aldı!