15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA KAÇ KİŞİ COVİD TEDAVİSİ GÖRÜYOR RAKAM AÇIKLANDI!

Samsun'da kaç kişi Covid tedavisi görüyor rakam açıklandı!

Samsun'da KoronaVirüs nedeniyle kaç kişi hastanelerde tedavi görüyor? Samsun'da Eylül ayı itibari ile kaç kişinin Covid-19 nedeniyle tedavi gördüğü açıklandı.

24 Eylül 2021 Cuma 13:14 SAMSUN HABER

Samsun'da yaz aylarının sona ermesi ve Eylül ayının gelmesi ile birlikte KoronaVirüs vakalarında Delta Varyantının da etkisi ile artış olurken, kentte şuan kaç kişinin Covid-19 tedavisi altında olduğu açıklandı.


Samsun Valisi Zülkif Dağlı, KoronaVirüs'e karşı en güçlü silahın aşı olduğuna dikkati çekerek, vatandaşlara aşı konusunda oluşturulan yanlış bilgilere itibar etmemeleri çağrısında bulundu. Hastanelerde şuan tedavi altında olanların, aşı olmayanlardan oluştuğu belirtilirken Vali Dağlı, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

SAMSUN'DA 380 KİŞİ COVİD HASTASI
"Beklemek ya da aşıyı bir süre ertelemek için zamanımız yok. Bu hastalığı artık hayatımızdan çıkarmamız gerekiyor. Şu an hastanelerimizde 380 civarı Kovid hastamız tedavi görüyor. Bu rakamı azaltmamız gerekiyor. Lütfen aşı konusundaki yanlış bilgilere inanmayalım. Aşı hakkımız varsa en yakın sağlık tesisine başvurup mutlaka aşımızı yaptıralım. Okullarımızın ve iş yerlerimizin açık kalması için bu özveriyi toplum adına göstermemiz şart."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir'in PCR testi pozitif çıktı

Samsun Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir'in PCR testi pozitif çıktı