29 Haziran 2022 Çarşamba

SAMSUN'DA ORGAN MAFYASI DİLENCİ PAYLAŞIMLARI İLE İLGİLİ VALİLİK'TEN AÇIKLAMA YAPILDI

Samsun'da Organ Mafyası dilenci paylaşımları ile ilgili Valilik'ten açıklama yapıldı

Samsun'da sosyal medyada infial yaratan 'Organ Mafyası dilenci çocukları kaçırıyor' iddiası ile yapılan paylaşım ile ilgili Valilik açıklama yaptı.

26 Mayıs 2022 Perşembe 01:36 SAMSUN HABER

Samsunluları ayağa kaldıran 'Organ Mafyası' iddiası ile sosyal medyada 'Yenidoğan mahallesinde görülmüştür' uyarısı yapılarak paylaşılan bir kadın fotoğrafı ile ilgili resmi açıklama yapıldı.


Samsun Valiliği, sosyal medyada yayılan ve panik yaratan o paylaşım ile ilgili kamuoyuna şu bilgileri verdi.
"Bazı sosyal medya mecraları üzerinden bir kadın şahsın fotoğrafının bulunduğu görüntüye ‘Tüm milletin dikkatine bu kadın organ mafyasıdır. Samsun Yenidoğan Mahallesinde görülmüştür, dilenci kılığında geziyormuş, çocukları kaçırıyor.’ yazılı halde paylaşılan fotoğraflı gönderi hakkında; İdari yönden Kabahatler Kanununun 33. maddesi gereğince Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü İlkadım Gazi Polis Merkezi Amirliğince gerekli yasal işlem yapılarak, asılsız suç iddiası içerir bu paylaşımı yapan şahıs ya da şahıslarla ilgili olarak Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce adli işlemlere başlanılmıştır. Ayrıca söz konusu paylaşımın sadece ilimiz değil, farklı il isimleri kullanılarak sosyal medya mecralarında benzer içeriklerle paylaşıldığı, ancak yapılan bu paylaşımların gerçeği yansıtmadığı anlaşılmış olup bu tip paylaşımları yapan kişi ya da kişilerin tespitine yönelik çalışmalara devam edilmektedir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde atıl 15 okul Köy Konağı ve Bilgi Evi'ne dönüştürülecek

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde atıl 15 okul Köy Konağı ve Bilgi Evi'ne dönüştürülecek