12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN'DA ÖZEL HASTANE ACİLDEN GİREN SOLUNUMU DURMUŞ HASTANIN AİLESİNDEN 2.720 TL TAHSİL ETTİ

Samsun'da özel hastane acilden giren solunumu durmuş hastanın ailesinden 2.720 TL tahsil etti

Samsun'da özel bir hastanenin acil girişinden solunumu durmuş olarak girişi yapılan ve vefat eden hastanın yakınlarından yapılan tetkikler gerekçe gösterilerek 2.720 TL para tahsil edildi.

08 Kasım 2020 Pazar 13:36 SAMSUN HABER

Samsun'da bir süre önce yaşamını kaybeden Hasan Yeşilot isimli hasta için acilden giriş yapılmasına rağmen 35 dakika içinde uygulanan tetkikler sonrası, hasta yakınlarına yüklü fatura dökümanı çıkartılarak tahsilat yapıldığı iddiası şoke etti.


Samsun'un İlkadım ilçesi Hançerli mahallesinde bulunan özel bir hastaneye solunumu durmuş bir şekilde acilden girişi yapılan Hasan Yeşilot'un yakınlarına, cenazelerini teslim alırken hastane tarafından 'Hizmet Detay Dökümü' adı altında fatura düzenlendi. 

BİR YANDA CENAZE BİR YANDA FATURA
İddiaya göre yaşamını yitiren Hasan Yeşilot'un yakınları bir taraftan cenaze nedeniyle büyük üzüntü yaşarken bir taraftan da hastanenin kendilerine fatura ettiği parayı ödeme telaşına düştü.  Özel hastanenin düzenlediği 'Hizmet Döküm Detayı' evrakında aynı gün girişi yapılan ve giriş yaptıktan 35 dakika sonra hastanede hayatını kaybeden Hasan Yeşilot için yapılan tetkiklerin toplam ücreti 2.720 TL olarak hesaplanarak, hasta yakınlarından bu paranın ödenmesi istendi.SOLUNUM DURMUŞ ŞEKİLDE ACİLDEN GİRDİ
Söz konusu özel hastaneye 28.10.2020 tarihinde saat 00:10 civarı nabzı ve solunumu durmuş olarak acilden girişi yapılan Hasan Yeşilot'un ölüm haberi ise aynı hastaneden aynı gün saat 00:45'de ailesine haber verildi. Hastaneye giriş yaptıktan 35 dakika sonra ölümü gerçekleşen Hasan Yeşilot'a özel hastanenin 35 dakika içinde toplam 2.720 TL masraf çıkartarak parayı da tahsil etmesi şaşkınlık yarattı. 

ÜCRET ALINMAMASI GEREKİYORDU
Bilindiği üzere durumu acil olan ve özellikle solunumu durmuş olan hastalarla ilgili acilden giriş yapılması durumunda hiç bir ücret alınmaması gerekiyor. Ancak söz konusu hastane cenaze acısı yaşayan Hasan Yeşilot'un ailesinden buna rağmen toplam 2.720 TL para aldı. Hayatını kaybeden Yeşilot'un ailesi söz konusu özel hastaneye ödemeyi kredi kartı ile yaptı.

Kaynak:SamsunKentHaber.com.trYORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir Samsun'da esnafları gezdi! Millete hizmet yolunda durmak yok

Mustafa Demir Samsun'da esnafları gezdi! Millete hizmet yolunda durmak yok