12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN'DA TOPLU TAŞIMADA ÖĞRENCİLER İÇİN ZAM GERİ ÇEKİLSİN ÖNERGESİ RET EDİLDİ

Samsun'da toplu taşımada öğrenciler için zam geri çekilsin önergesi ret edildi

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Meclis Üyesi Alper Aydemir'in, öğrenciler için toplu taşımada uygulanan zammın geri çekilmesine dair verdiği önerge akaryakıt ve maliyet artışı gerekçesi ile ret edildi.

28 Haziran 2022 Salı 22:31 SAMSUN HABER

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Meclis Üyesi Alper Aydemir tarafından UKOME'YE verilen ulaşım zammının öğrenciler için geri çekilmesine dair önerge reddedildi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi, meclis üyesi Alper Aydemir'in önergesini, "23.03.2022 tarih ve 2022/4 sayılı UKOME kararı ile toplu taşım ücret bilet fiyatlarında yüzde 30 ücret artışı yapılmış, belediye ve iştirakleri tarafından işletilen hatlarda öğrenci fiyatlarında yüzde 20 artış sağlanmıştır. Dolayısı ile toplu taşım araçları ücret tarifesinde kümülatif olarak öğrenci bilet fiyatları yüzde 50 oranında artırılmış, belediye ve iştirakleri tarafından işletilen toplu taşım araçlarında ise öğrenci bilet tarifesinde yüzde 20 oranında ücret artışı yapılmıştır. Uygulanmakta olan toplu taşıma ücret tarifesinin, personel, akaryakıt, lastik, yedek parça ve diğer giderlerde meydana gelen artışlar nedeniyle yetersiz hale geldiği ve toplu taşıma hizmetinin aksatılmadan yürütülmesi gelir ve gider dengesindeki olumsuzlukların daha da büyümesinin önlenmesi amacıyla ücret tarifesinin mevcut hali ile geçerliliğini sürdürmesine oy birliği ile karar verilmiştir" kararı alarak ret etti.ZAMMIN GERİ ÇEKİLMESİNİ İSTEMİŞTİ
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Mart ayında ulaşımda yaptığı yüzde 30'luk zam kararı sonrası 5 TL olan 1 kişi fiyatı 6,5 TL'ye, 4 TL olan öğrenci fiyatı da 5,25 liraya yükselmiş, İYİ Parti Meclis Üyesi Alper Aydemir de zammın en çok öğrencileri etkilediğini belirterek,  zammın geri çekilmesi talebiyle dilekçe vermişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Asuman Şimşek

30 Haziran 2022 Perşembe 15:29

Sayın Haydar Bey Vezirköprü Dolmuşları ücretlerineDurmadan Zam yapıp Son olarak 45 TL yükseltti. Bazı Memur arkadaşlar da bu durumu Cimer’e şikayet edince Dolmuşçular eylem yapıp sabah Çalışmayarak Memur arkadaşlarımızın ilçeye ulaşmasını engellediler. Yani Sizmisiniz şikayet eden.!!! Dolmuşlar boş kalkmıyorYani gidiş dönüş 32*45= 1440 lira. İki sefer atsa yakıt hariç enaz iki bin TL ayda 60 bin TL kazanan bu arkadaşlar kadar Samsun’da rahat para kazanan Esnaf dolmuşçu servisci varmı?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Bafra ilçesinde yollar göle döndü, rögara çarpan minibüste yangın çıktı

Samsun'un Bafra ilçesinde yollar göle döndü, rögara çarpan minibüste yangın çıktı