07 Ağustos 2022 Pazar

SAMSUN'DAKİ GRİ PASAPORT OLAYINDA ŞOK İDDİA! 63 KİŞİDEN KİŞİ BAŞI 10 BİN DOLAR ALINDI

Samsun'daki gri pasaport olayında şok iddia! 63 kişiden kişi başı 10 bin dolar alındı

Samsun'un Yakakent ilçe Belediyesinde gündeme gelen gri pasaport ile göçmen kaçakçılığı olayında şok edici iddialar! 63 kişi yurt dışına kaçırıldı, gidenlerden kişi başı 10 bin dolar alındı..

29 Kasım 2021 Pazartesi 18:08 SAMSUN HABER

Samsun'un Yakakent İlçe Belediyesinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun soruşturma izin verdiği göçmen kaçakçılığı olayında, gri pasaport ile yurt dışına kaçırılan 63 kişiden kişi başı 10 bin dolar alındığı iddiası şoke etti.


Olayla ilgili soruşturma devam ederken, çeşitli etkinliklere katılım bahanesi ile gri pasaport çıkartılan 63 kişinin, yurt dışına kaçırılması skandalında iddiaların önü arkası kesilmiyor. Söz konusu projeyi Yakakent Belediyesi'ne Samsun'dan milletvekili aday adayı olan R.U isimli bir bayanın sunduğu gündeme gelirken, şimdide yurt dışına kaçırılan 63 kişiden kişi başı 10 bin dolar alındığı ileri sürüldü. 

R.U'nun bir dönem Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde de görev yaptığı ancak Külliyede ki görevinden ayrıldığı, buna rağmen iş ve işleri ile ilgili halen Cumhurbaşkanlığının adını kullandığı da iddialar arasında.

Yakakent Belediyesi üzerinden gri pasaport yolu ile yurt dışına kaçırılan 63 kişiden, şayet kişi başı 10 bin dolar alındı ise bu rakam bugünkü kur ile 8.013.915.00 Türk lirası yapıyor. Projeyi belediyeye sunduğu iddia edilen R.U'nun gri pasaport organizesi ile büyük vurgun yaptığı öne sürülürken, gündeme gelen bu iddia ağızları açık bıraktı.

Gündeme gelen bu iddiaların doğru olup olmadığı İçişleri Bakanlığı tarafından ise çok yönlü olarak soruşturuluyor.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da CHP gri pasaport skandalına Yakakent İlçesinde açıklama yaptı

Samsun'da CHP gri pasaport skandalına Yakakent İlçesinde açıklama yaptı