12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN'UN BAFRA İLÇESİNDE ADRENALİN YÜKLÜ KAPIKAYAFEST 27 TEMMUZ'DA BAŞLIYOR

Samsun'un Bafra ilçesinde adrenalin yüklü KapıkayaFest 27 Temmuz'da başlıyor

Samsun'un Bafra ilçesinde adrenalin yüklü festival olarak bilinen geleneksel KapıkayaFest'in 27-31 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.

19 Temmuz 2022 Salı 01:01 SAMSUN HABER

Samsun'un Bafra ilçe Belediyesi Başkanı Hamit Kılıç, KapıkayaFest ile ilgili düzenlenen basın lansmanı toplantısında, 5 gün sürecek festivalin 27  Temmuz tarihinde başlayacağını söyledi.


Bafra Belediyesi Alparslan Türkeş Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıda Belediye Başkanı Kılıç, Asar Kale ve Paflagonya Kaya Mezarlarının eşsiz manzarası eşliğinde yapılacak KapıkayaFest'in doğa sporu severleri bir araya getireceğini kaydetti. KapıkayaFest için düzenlenen basın lansman toplantısına katılan gazetecilere bilgiler veren Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, "İlkini 2017 yılında düzenlediğimiz festivalimizin heyecanını bu yıl da yaşatacağız. Bafra’mızın tarihi değerlerini barındıran Kızılırmak’ın yanı başında Asar Kale ve Paflagonya Kaya Mezarlarının arasındaki eşsiz manzara ile doğaseverleri 27-31 Temmuz 2022 tarihleri arsında 5 gün boyunca misafir edeceğiz. 2019 yılında ülkemizde Sıfır Atık temalı ilk doğa festivalini hayata geçiren ve bu noktada oldukça önemli ve değerli dönüşümler elde eden belediyemiz, bu yıl da festivalimizi İklim Değişikliği teması ile yaşayacak ve yaşatacak. Geçtiğimiz yıllardan edindiğimiz izlenimler ve gözlemler sonucunda festival alanında yeni düzenlemeler yaptık. Katılımcılarımızı, konuklarımız olarak en iyi şekilde ağırlayabilmek için gereken çalışmalarımızı titizlik ve özenle sürdürdük. Kamp alanındaki eksiklerimizi hızla gidererek festivalimize hazır hale getirdik." dedi.

Düzenlenecek festivalin Bafra ilçesinin tanıtımı ve turizmine önemli katkıları olduğunu kaydeden Hamit Kılıç, 27-31 Temmuz tarihleri arasında yapılacak KapıkayaFest ile ilgili açıklamasında şunları dile getirdi.
"Bafra’mız için turizmin gelişmesinde festivalimizi bir öncü olarak görmekteyiz. Bölge ekonomisinin bacasız sanayisi olmayı hedefleyen Kapıkaya Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali’ni her yıl bir adım daha ileriye taşımak bizler için elzemdir. Diğer festivallerden farkımız Festivalimizin başka yerlerde yapılan festivallerden farkı, bölgemizin yüksek dağlarının yamaç paraşütüne, yürüyüş rotalarının dağcılığa ve Kızılırmak nehrinin su sporlarına elverişli olmasıdır. Bir de tarihi değerlerin içerisinde kalması başlı başına bir zenginliğimizdir. Bu mirası yaşamak ve yaşatmak belediyemiz için bölge halkına karşı bir borçtur. Festivalimiz betonlaşmanın her geçen gün arttığı günümüz dünyasında teknolojinin de etkisiyle doğadan uzaklaşan bireyler için bir fırsatta oluşturmuştur. Beş gün boyunca misafir ettiğimiz katılımcılar çadırlarında kalacaklardır. Su sporlarından dağcılığa ve de yamaç paraşütüne kadar birçok sportif aktivite ile karşılaşacaklar, farklı sporları tanıma ve deneme fırsatı bulabileceklerdir. Doğayı Yaşat Sporu Yaşa sloganı hedefimize ulaşmak için bizlere önemli mesajlar vermektedir. Kapıkaya ve Asar Mahallelerimizin sahip olduğu doğal dokuyu koruyarak gelecek kuşaklara aktaracağız. Katılımcılar farklı spor dallarını, katılan profesyonel sporcular ile birlikte hem gözlemleyecek hem de deneyebileceklerdir. Festivallerimize maddi ve manevi katkı sunan Valiliğimize, Samsun Büyükşehir Belediyemize, Kaymakamlığımıza, iş insanlarımıza, esnaflarımıza, sanatçılarımıza, muhtarlarımıza, basınımıza, STK’larımıza, ayrıca zamanlarını ve imkânlarını hiçbir karşılık beklemeden harcayan gönüllü arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'dan 8 firma İSO'nun İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına girdi

Samsun'dan 8 firma İSO'nun İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına girdi