29 Haziran 2022 Çarşamba

SAMSUN'UN TEKKEKÖY İLÇESİNDE ATIL 15 OKUL KÖY KONAĞI VE BİLGİ EVİ'NE DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde atıl 15 okul Köy Konağı ve Bilgi Evi'ne dönüştürülecek

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde belediye başkanı Hasan Togar, atıl durumda olan 15 okulun Köy Konağı ve Bilgi Evi'ne dönüştürüleceğini açıkladı.

26 Mayıs 2022 Perşembe 20:50 SAMSUN HABER

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde kullanılmayan 15 okul binası köy konağı ve bilgi evine dönüştürülecek.


Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçede atıl halde bulunan 39 kırsal mahalle okulundan 24'ünü köy konağı ve bilge evine dönüştürüldüğünü, 2022 yılının sonuna kadar 15'inin de tamamlanarak halkın hizmetine sunulacağını açıkladı.

ETKİNLİKLER YAPILIYOR
Tüm atıl okul binalarının değerlendirileceğini kaydeden Tekkeköy Belediye Başkanı Togar, "Kırsal mahallelerde kullanılmayan okul binaları içinde eğitimlerin, kursların, aktivitelerin, programların yapılacağı, dışında ise kamelyaların, bankların, oyun alanlarının, spor aletlerinin yanında açık alan etkinliklerinin gerçekleştirileceği meydanlar oluşturmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

HİZMETE SUNACAĞIZ
Belediye Başkanı Hasan Togar yaptığı açıklamayı şu şekilde sürdürdü:
"Bu bağlamda ilçemiz sınırları içerisinde bulunan 39 kırsal mahallemizde atıl durumdaki okul binalarından 24 adedini köy konağı ve bilge evine çevirerek mahalle sakinlerimizin kullanıma sunduk. Yine 15 kullanılmayan okul binamızı da önümüzdeki yıl sonuna kadar tamamlayarak mahalle sakinlerimizin her türlü aktivitelerinde kullanabilecekleri şekilde hizmete sunacağız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor, potada yarı final ikinci maçında Mamak Belediyesini yendi!

Samsunspor, potada yarı final ikinci maçında Mamak Belediyesini yendi!