29 Haziran 2022 Çarşamba

SAMSUN'UN TERME İLÇESİNDE İSTİRİDYE MANTARI ÜRETİMİNE DESTEK VERİLECEK

Samsun'un Terme ilçesinde istiridye mantarı üretimine destek verilecek

Samsun'un Terme ilçesinde Alternatif Tarım ile İstihdama Katkı Projesi kapsamında istiridye mantarı üretimi için çadır, malzeme ve ekipman desteği verilecek.

22 Haziran 2022 Çarşamba 01:41 SAMSUN HABER

Samsun'un Terme ilçesinde alternatif tarıma projesi kapsamında istiridye mantarı üretimi için üreticilere çadırlar kuruluyor.  Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, inşasına başlanan mantar üretim çadırlarını ziyaret etti.


Samsun'un Terme İlçe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Sanayi Bakanlığı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ile birlikte yürüttüğü Alternatif Tarım ile İstihdama Katkı Projesi kapsamında inşa edilecek mantar üretim çadırlarının yapımına başladı.320 PROJE ARASINDAN SEÇİLDİ
Sanayi Bakanlığı’na yapılan 320 proje arasından seçilerek destek alan proje hakkında bilgi veren Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Daha önce Alternatif tarıma destek için Karadeniz Bölgesi'nin ilk ve tek istiridye mantarı kompost tesisimizin yapımını tamamladık. Şimdi de Sanayi Bakanlığı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında onaylanan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) destekli Alternatif Tarım ile İstihdama Katkı Projesi kapsamında mantar üretim çadırlarımızın yapımına başladık. Bu yatırımla öncelikle İstiridye mantarı kompost tesisini daha verimli hale getirmeyi hedefliyoruz. Proje kapmasında ağırlık kadın istihdamı olmak üzere şimdilik 7 kişiye istiridye mantarı üretimi için çadır, malzeme ve ekipman desteği verilecek. Mantar üretimi konusunda eğitim verilecek. Ayrıca isteyen Bu hibeden yararlanmak isteyen kişiler daha sonra belirlenecek tarihte ön başvuru yapacaklar. Ön başvuru ve şartları yakın zamanda belediyenin sitesinde ve sosyal medya hesaplarımızdan ilan edilecek. İlçemize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun-Amasya yolcu tren seferleri 7 yıl aradan sonra başladı

Samsun-Amasya yolcu tren seferleri 7 yıl aradan sonra başladı