16 Mayıs 2022 Pazartesi

YILPORT SAMSUNSPOR'UN YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜ FUAT ÇAPA İLK AÇIKLAMASINI YAPTI

Yılport Samsunspor'un yeni Teknik Direktörü Fuat Çapa ilk açıklamasını yaptı

Yılport Samsunspor'un yeni Teknik Direktörü olan Fuat Çapa, Nuri Asan Tesislerinde basın toplantısı yaptı, hedefini ve kendisine yapılan eleştirilere yanıt verdi.

22 Ekim 2021 Cuma 13:10 SAMSUNSPOR

Yılport Samsunspor'un Mehmet Altıparmak'tan sonra yeni Teknik Direktörü olan Fuat Çapa ilk açıklamasını yaptı.


Takımda öz güven olmadığını açıklayan Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, bu öz güveni yeniden sağlayacaklarını belirtti.

BEN TRANSFER YAPMAYACAĞIM
Yılport Samsunspor Nuri Asan Tesislerinde açıklama yapan yeni hoca Fuat Çapa, transferlerin teknik direktör tarafından değil, yönetim tarafından yapılması gerektiğini söyledi "İlk hedefimizi takımı bir an önce toparlamak. Özgüvenini tekrar kazandırıp, sahaya çıktığı zaman hem taraftarın hem futbolcuların maçı kazanacağına inandıracak ortamı oluşturmak. Şu anda herkesten görüldüğü gibi sezon başı hedeflenen özgüven şu anda yok. Ama ben bunun sezon sonuna kadar süreceğine inanmıyorum. Birkaç hafta içerisinde bu özgüveni kazanacağımıza inanıyorum. Ben transferlerin teknik adam tarafından yapılması taraftarı değilim. Ben transfer yapmayacağım. Eksik olan taraf ve bölgeleri yönetimle paylaşacağım. Ondan sonraki süreç benim işim değil yönetimin işi. Çünkü transferler teknik adamlar tarafından yapıldığında gittiğiniz zaman tekrar yeni bir oluşum olması gerekiyor. Bundan dolayı da belki Türkiye’de çok fazla sirkülasyon oluyor. Bu tarz çalışmalara olumlu bakmıyorum. Gittiğim takımlarda da eksik bölge ve oyuncu profillerini yönetime verdik. Yönetim isimleri belirledi. Sonuçta bir camiaya faydanız kadar zararınız olmaması lazım" dedi.FUAT ÇAPA KENDİSİNE YAPILAN ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ
Sosyal medyadan kendisine gelen eleştirileri de değerlendiren Fuat Çapa, "Boluspor, Eskişehirspor ve Kasımpaşa'da başarılı olduğumu düşünüyorum. Boluspor’a Play-Off oynattım. Küme düşer denilen transfer yasaklı Eskişehirspor’u ligde tuttum. 17. sıradaki Kasımpaşa'yı da 9. sırada ligde tuttum. Başarı sadece takımı şampiyonluk yapmaksa Türkiye’de başarılı sayılan çok az teknik adam var. Bu başarı ve başarısızlık kriteri Türkiye’de biraz değişik anlaşılıyor. Başarı, kulübün misyonu ve vizyonu doğrultusunda istenileni yapıyorsanız başarı budur. Ben kendime göre başarılıyım. 155’den fazla Süper Lig’de karşılaşmaya çıkmışım. Her takımda istenilen seviyede sezonu tamamlamışım. Önyargı, algınıza bağlı. Sosyal medya bence çok doğru ve ciddiye alınacak bir mecra değil. Yüzde 20’si gerçekçi ama diğerleri zamanı çok olup, eli boş olan insanlar tarafından kullanılan ve yazılan bir mecra olarak kullanılıyor. O bakımdan yazılanlar benim açımdan çok fazla değerli değil. Benim açımdan onlara verilecek en güzel cevap hafta içi yaptığım çalışma ile hafta sonu aldığım sonuçlardır" açıklaması yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da son durum! 21 kişi hayatını kaybetti, 136 kişi yoğun bakımda

Samsun'da son durum! 21 kişi hayatını kaybetti, 136 kişi yoğun bakımda