23 Mayıs 2022 Pazartesi

AK PARTİ SAMSUN İL İÇİN TOK MU, TAŞÇI MI, ÇELİK Mİ, TEYYARE Mİ AKSU MU ADAY GÖSTERİLİR

AK Parti Samsun İl için Tok mu, Taşçı mı, Çelik mi, Teyyare mi Aksu mu aday gösterilir

Samsun AK Parti'de 1 Kasım'da yapılacak İl Kongresinde Ersan Aksu mu, Erdoğan Tok mu, İshak Taşçı mı, Murat Çelik mi yoksa Mehmet Teyyare mi aday gösterilir?

27 Ekim 2020 Salı 16:19 SİYASET

Samsun AK Parti İl Başkanlığı 1 Kasım tarihinde yapılacak İl Kongresine kilitlenirken, il kongresinde kimin il başkan adayı olacağı konusunda ise kulislerde farklı isimler gündeme getiriliyor.


Samsun'da 1 Kasım'da yapılacak AK Parti İl Başkanlığı kongresi için nefesler tutulurken, il başkanlığı için hangi ismin genel merkez tarafından aday gösterileceği de merak konusu oldu.

Samsun'da AK Parti kulislerinin yanı sıra, şu günlerde AK Parti Samsun il Başkan adayının kim olacağı konusunda hemen hemen herkes farklı isimleri ortaya atarak tartışma yapıyor. Peki Samsun'da AK Parti'nin 1 Kasım tarihinde yapılacak İl Kongresinde genel merkez kimi aday gösterir.

Samsun siyasi kulislerinde AK Parti İl Başkanlığı için eski İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ile birlikte eski Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın da ismi geçiyor. Bunun yanı sıra iş adamı Murat Çelik ve muhasebeci Mehmet Teyyare'de çok önceden il başkanlığına aday olacaklarını açıklamıştı.

ERDOĞAN TOK NE DÜŞÜNÜYOR
1 Kasım tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleşmesi beklenen AK Parti Samsun İl Kongresinde genel merkez İlkadım Belediyesi eski Başkanı Erdoğan Tok'u işaret eder mi? Bu sorunun yanıtı şuan için net olmamakla birlikte, Tok kulislerde ismi sıkça konuşulan bir isim olarak dikkati çekiyor. Ancak Erdoğan Tok'un bizim bir süre önce kendisine sorduğumuz bu soruya sıcak bir yanıt vermediğini de söyleyelim.

İSHAK TAŞÇI OLUR MU
Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı, AK Parti Samsun İl Kongresinde aday gösterilir mi? Yine Samsun siyasi kulislerinde Taşçı'nın da ismi sıkça son günlerde telaffuz ediliyor. Ancak bu konuda da edindiğimiz bilgilere göre Atakum Belediyesi eski başkanı İshak Taşçı'nın İl başkanlığı için bir düşüncesinin olmadığı yönünde..

MEHMET TEYYARE İKNA EDİLİR Mİ
Muhasebeci Mehmet Teyyare, il başkanlığına adaylığını ilan eden ilk isimler arasındaydı. Teyyare'nin 1 Kasım'da yapılacak olan il kongresinde il başkan adayı olarak liste çıkartmak isteyeceği ve bu yönde çalışmalar yaptığı biliniyor. Ancak genel merkez Mehmet Teyyare'nin kongrede adaylığına yeşil ışık yakar mı bilinmez. İlçe kongrelerine bakıldığında, genel merkezin tek liste ile seçimlere gittiği, varsa başka aday bu isimleri ikna ederek adaylıktan vazgeçirdiği de biliniyor.

MURAT ÇELİK ADAY OLACAK MI?
AK Parti Samsun İl Başkanlığı için daha önce aday olacağını açıklayan isimler arasında iş adamı Murat Çelik'de bulunuyordu. Peki Murat Çelik 1 Kasım'da yapılacak AK Parti Samsun İl kongresinde il başkan adayı olur mu? Murat Çelik'in hatırlanacağı üzere bir süre önce eşi vefat etmişti. İl Kongresinde aday olmayı düşünüp düşünmediği ile ilgili kendisi ile yaptığımız telefon görüşmesinde Murat Çelik, kongrede aday olmayacağını söyledi. Eşinin vefatı sonrası siyasetten uzak kalmaya karar verdiğini açıklayan Murat Çelik, 1 Kasım'da yapılacak kongrede il başkan adayı olmayacak. 

SİYASETTE HERAN HERŞEY OLABİLİR
Genel olarak 1 Kasım'da yapılacak AK Parti Samsun İl Başkanlığı kongresi için siyasi kulislerde il başkanlığına aday gösterileceği gündeme gelen isimlerle ilgili bir anlamda kanaat oluşturacak bazı analizlerde bulunduk. Ancak bu analizin kesin bir bağlayıcılığı olmamakla birlikte 'Siyasette her an her şey olabilir" sözünü de hatırlatarak mızrağın ucunu açık bırakıyoruz.

ERSAN AKSU CEPHESİNDE SON DURUM
Gelelim mevcut AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu'ya.. 1 Kasım'da yapılacak İl Kongresinde mevcut il başkanı Aksu, şuan için tek isim olarak görünüyor. Yapılacak il kongresinde Ersan Aksu'nun genel merkezin adayı olarak delegelerin karşısına tek liste ile çıkması bekleniyor. İstanbul'da bazı ilçe başkanları kongreler öncesi görevden alınırken, bu görevden almaların bazı il başkanları için de uygulanacağı her ne kadar siyasi kulislerde konuşulsa da, bu konuda Samsun ile ilgili bir tasarruf uygulanacağı yönünde herhangi bir emare yok. Özellikle son günlerde kulislerde Ersan Aksu ile ilgili bir takım iddia ve tezviratlar ortaya atılsa da, Aksu'nun il başkanlığı kongresinde genel merkezin adayı olarak delegenin karşısına çıkma ihtimali hayli yüksek.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr / Haydar Öztürk

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Meçhul Şarkıcı

28 Ekim 2020 Çarşamba 08:51

ishak taşçı ve erdoğan tok hariç dieğerleri üzerinde her an herşey olabilir bu ikisinın belediyelri nasıl bir bataklığın içine soktuğunu hepimiz gördük.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da eğitimin niteliğini arttırmak için yapılan toplantıda sosyal mesafe unutuldu

Samsun'da eğitimin niteliğini arttırmak için yapılan toplantıda sosyal mesafe unutuldu