16 Mayıs 2022 Pazartesi

AYKUT ÇEPNİ'DEN 19 MAYIS MESAJI! SAMSUN’A ÇIKAN İRADE HALA DAMARLARIMIZDADIR

Aykut Çepni'den 19 Mayıs mesajı! Samsun’a çıkan irade hala damarlarımızdadır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlkadım Belediyesi Meclis üyesi Aykut Çepni, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı' dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

19 Mayıs 2021 Çarşamba 14:51 SİYASET

19 Mayıs 1919'un 102'inci yıl dönümünde MHP Meclis üyesi Aykut Çepni, yaptığı açıklamada, "19 Mayıs şuuru geçmişte olduğu gibi diri, Samsun’a çıkan irade hala damarlarımızdadır" dedi.


MHP İlkadım Belediyesi Meclis üyesi Aykut Çepni, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.
"Her şey ilk adımla başladı. Adımlar birleşti mücadele oldu. Mücadeleler hızlandı, tarihle birleşti, tarihin sayfalarını mühürler vurdu ve o tarih Türk diye okundu. O tarih 19 Mayıs 1919'dur. 19 Mayıs 1919, aklın, asaletin sabrın, Türk milliyetçiliği şuurunun, stratejinin ve bağımsızlık sevdasının ürünüdür. 19 Mayıs, milli dirilişin yürüyüşüdür. 19 Mayıs, zalime, haine, alçağa, işbirlikçiye yıldırım gibi çarpan Türk'ün kudretli yürüyüşüdür. Bu yürüyüş, vatanı sahipsiz, çaresiz, kimsesiz sananlara karşı var olma kavgasıdır. Bu yürüyüş, bitmemizi, tükenmemizi, gitmemizi, yersiz yurtsuz kalmamızı projelendiren müstevlileri İzmir’e kadar kovalayan iradenin eseridir. Bu esere leke sürdürmemek için biz de Cumhur İttifakı ile geleceğimize ışık tutuyor, 2023’ün güçlü Türkiye'sini 19 Mayıs 1919 ruhuyla sahipleniyor ve kucaklıyoruz. Büyük Türkiye'nin ana dinamiği, bağımsızlığımızın, birlik ve beraberliğimizin bileği bükülmez bekçileri, Atatürk'ümüzün umudu Türk gençliğimizin Türk milletimizi güçlü yarınlara taşıyacağına yürekten inanıyoruz. 19 Mayıs şuuru geçmişte olduğu gibi diri, Samsun'a çıkan irade hala damarlarımızdadır. Muhtaç olduğumuz kudret ise bu damarlardaki asil kandadır. Bu düşüncelerle, 19 Mayıs 1919’un 102'nci yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Türk milliyetçisi kahramanları ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle bir kez daha anıyor, aziz hatıraları önünde hürmetle eğiliyorum. Türk gençliğinin ve Türk Milleti’nin ve yürekli efe hemşerilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da ADD 19 Mayıs'ın 102'inci yılında Atatürk'e Saygı yürüyüşü düzenledi

Samsun'da ADD 19 Mayıs'ın 102'inci yılında Atatürk'e Saygı yürüyüşü düzenledi