15 Ağustos 2022 Pazartesi

CEMİL DEVECİ MAKAM ODASININ HACZEDİLMESİNE İSYAN ETTİ! BENİM GÜNAHIM DEĞİL BU

Cemil Deveci makam odasının haczedilmesine isyan etti! Benim günahım değil bu

Samsun'da makam odası haczedilen CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci bu duruma isyan ederek, " CHP’li başkanın günahı değil bu" dedi.

13 Kasım 2020 Cuma 15:58 SİYASET

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesinin dün Taş Parke Tesislerine bugün ise belediye başkanının makam odasına haciz konuldu. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, duruma "Benim günahım değil bu" diyerek tepki gösterdi.


CHP'li Atakum Belediyesinin Başkanı Cemil Deveci'nin makam odasında bulunan eşyalara haciz konuldu. AKP döneminden kalan borçlar nedeniyle alacaklılar tarafından gönderilen hacizlerle karşı karşıya kalan CHP'li Atakum Belediyesine dün de Taş Parke Tesislerine haciz konulmuştu. Belediyede bugün de belediye başkanı Cemil Deveci'nin makam odasına haciz gitti.

Belediyenin bir çok tesisinin AKP döneminden kalan borçlar sebebi ile haczedildiğini söyleyen Av. Cemil Deveci, "30 yıldır işçi aleyhine dava almamış bir avukatım ben. 30 yıldır bir icra memuruyla birisinin evine gitmiş avukat değilim ben. Gitmedim, yapmadım. Oysa avukat parayı oradan kazanıyor, mesleği bu. Küçümsemek için söylemiyorum. Siyaset yaptığım için bir meydana çıktığımda birisi gelip ‘Oğlumun altından koltuğunu, sandalyesini aldın’ demesin diye gitmedim. Şimdi ben işçinin maaşını, kıdem tazminatını veremez durumdayım. Kadere bak. Ben isyan etmeyeyim de kim etsin? Bu belediyenin ve buna benzer belediyelerin durumunu herkes görsün. Bana destek olsunlar. Bana oy vermek, destek olmak anlamına gelmiyor. Seçmeni de seçileni de Türkiye’yi yöneten herkes görsün" dedi.

CHP’Lİ BAŞKAN YÖNETEMİYOR ALGISI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR
Atakum Belediyesi’nde göreve başladığı ilk gün şirketin ve belediyenin hesaplarına haciz geldiğini hatırlatan Başkan Cemil Deveci, açıklamasında şunları dile getirdi.
"Ertesi gün o şirketin mali durumunu benden daha iyi bilen birisi ilk günden hesapları haczettiyor, kredibilitesini bitiriyor Deniz (Yalı) Kafemizdeki çanak çömlek, masa, sandalyeyi 1.5 milyon TL alacağı için onları da haczettiyor. Sen alacaklı olsan, belediye yönetimi değişmiş daha ilk günden o şirketin hesaplarını, masasını, sandalyesini haczettirip alamayacağını bilmez misin? Biliyorsun. O zaman senin orada alacağın yok, o şirketi batırmaya çalışıyorsun. ‘CHP’li belediye başkanı geldi, yönetemiyor. Haciz memurlarının birisi geliyor, birisi gidiyor’ deniliyor. CHP’li başkanın günahı değil bu. Çocukluğumdan bugüne kadar; ben devlet memurluğu yaptım, yöneticilik yaptım, bir kuruş kamu zararına neden olduğumu birisi bulsun ve önüme koysun, bırakıp gidiyorum. Bunu ilk günden bu yana her platformda söylüyorum. Benim bir tek sermayem var, dürüstlük. Bundan da asla vazgeçmeyeceğim. Atakum’dan tüm Türkiye’ye dürüst, namuslu, çalmayan, çaldırmayan siyasetçi örneğini olması gerektiği gibi ilan ediyorum. Zaten buna ihtiyaç var. Türkiye’de en çok ihtiyaç olan şey, dürüst, ahlaklı, namuslu siyasetçi modeli, gerisi olur. Bu ülke yoktan kuruldu, bir daha kurulur. Benim özelliklerim, yeteneklerim bu. Başka özelliklerim herkesle tartışılabilir. Ama dürüstlüğümü, ahlaklılığımı, namusluluğumu kimseyle oturup aynı masanın başında tartışmam. Bu söylediklerim dışında birisi gelip bir şey tespit ederse ben kendi cezamı kendim veririm, Japonlar gibi kimseye bırakmam bu işi. Benim özelliğim bu, Atakumlular beni de bu yüzden seçtiler"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Gazi Belediyesi eski Başkanı Kaldırım'ın Covid testi pozitif çıktı

Samsun'un Gazi Belediyesi eski Başkanı Kaldırım'ın Covid testi pozitif çıktı