29 Haziran 2022 Çarşamba

CHP MİLLETVEKİLİ HANCIOĞLU SAMSUN'A TALAN OPERASYONU DÜZENLENİYOR DEDİ

CHP Milletvekili Hancıoğlu Samsun'a talan operasyonu düzenleniyor dedi

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, yaptığı açıklamada Alo 153 ve Samsun İlçe Terminali projelerinin Millet Bahçesi içine alınmasını eleştirdi.

26 Mayıs 2022 Perşembe 01:22 SİYASET

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, yaptığı açıklamada  "Samsun'a, Millet Bahçesi maskeli beton ve talan operasyonu düzenleniyor" dedi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin, yargı kararını hükümsüz kılmak için Kent Yönetim Merkezi ve terminal projesini Millet Bahçesi projesine dönüştürmesine tepki gösteren CHP'li Neslihan Hancıoğlu "Samsun'a, Millet Bahçesi maskeli beton ve talan operasyonu düzenleniyor" dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, son dönemde Samsun Büyükşehir Belediyesi'nce yürütülen kimi çalışmaların, kent kimliğine ve kent kültürüne darbe vuran, kamu yararını gözetmeyen ve hukuku yok sayan nitelik taşıdığını belirtti. Özellikle kent yönetim merkezi ve ilçe minibüs terminali projeleri için verilen yargı kararını hükümsüz hale getirmeyi amaçlayan Belediye Meclisi Kararı'nı eleştirerek şunları söyledi:
"Samsun'da, betonlaşmanın ve talanın yeni adı 'Millet Bahçesi' olmuştur. 'Millet Bahçesi yapıyoruz" denilip, şehirlerimiz betona gömülüyor. Hukuk ayaklar altına alınıyor, parmak çoğunluğu, yargı kararlarının önüne geçiyor. Yargı süreci devam ederken, minibüs terminali ve Kent Yönetim Merkezi projesi inşaatlarının, Millet Bahçesi Projesi içine alınıp ihale sürecinin başlatılması 'ben hukuk tanımıyorum, Belediye Meclisi'ndeki parmak çoğunluğu marifetiyle yargı kararını hükümsüz kılıyorum' demektir. Özetle Samsun'a, Millet Bahçesi maskeli beton ve talan operasyonu düzenleniyor. Bu yapılan, Samsun'a ihanettir, Samsun'luları aldatmaktır. Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, hukuksuzluğu fiilen meşrulaştıran bu yanlıştan derhal geri dönmelidir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çarşamba Belediyesi sosyal yardım alanların KPSS ücretini karşılayacak

Çarşamba Belediyesi sosyal yardım alanların KPSS ücretini karşılayacak