15 Ağustos 2022 Pazartesi

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TÜRKEL'DEN NECATTİN DEMİRTAŞ VE MHP İDDİALARINA FLAŞ AÇIKLAMA

CHP Samsun İl Başkanı Türkel'den Necattin Demirtaş ve MHP iddialarına flaş açıklama

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Millet İttifakı ortağı olarak İYİ Partili İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş'ın istifa ettiği MHP'ye geri döneceği yönündeki iddialarla ilgili flaş açıklamalar yaptı.

24 Haziran 2020 Çarşamba 14:56 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Partili İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş'ın yeniden MHP'ye döneceği ile ilgili son günlerde gündeme gelen iddialara ilişkin Samsun Kent Haber'e özel açıklamalarda bulundu.


31 Mart seçimlerinde MHP'den istifa ederek İYİ Parti'den İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş'ın son süreçte ismi yeniden MHP'ye döneceği iddiaları ile gündeme gelmeye başladı. Necattin Demirtaş'ın MHP'ye tekrar dönüş yapacağı iddialarına ilişkin ise İYİ Parti ile seçimde Millet İttifakı yapan CHP'nin Samsun İl Başkanı Fatih Türkel'den açıklama geldi.

SAMSUN KENT HABER SORDU TÜRKEL CEVAPLADI
Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni ve İnternet Medya Bilişim Federasyonu(İMEF) Samsun İl Temsilcisi Haydar Öztürk'ün, Necattin Demirtaş'ın MHP'ye geçeceği iddialarına yönelik sorularını cevaplayan CHP Samsun İl Başkanı Türkel, bu konuyu Demirtaş'a yaptıkları bir görüşmede sorduklarını açıkladı.

MHP İDDİASINI NECATTİN DEMİRTAŞ'A SORDUK
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile yaklaşık 20-25 gün önce bir görüşme yaptıklarını bu görüşmede MHP olayını da Demirtaş'a sorduklarını belirten CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk'e yaptığı açıklamada, "Kendisi ile yaptığımız bir görüşmede MHP iddiasını da sayın Necattin Demirtaş başkana sorduk. Kendisi bize böyle bir durumun gündeminde olmadığını, Millet İttifakında devam edeceğini söyledi. Biz CHP olarak sayın İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş'ın Cumhur İttifakına geçeceğini düşünmüyoruz. Kamuoyunda bu tür tartışmalar ayyuka çıkmış durumda ancak burada bizi bağlayan konu sayın Necattin Demirtaş'ın kendi tutumu ve ağzından çıkacak sözdür." dedi.

GÜNDEMİNDE OLMADIĞINI KAMUOYUNA AÇIKLAMALI
Necattin Demirtaş'ın MHP'ye yeniden dönüş yapacağına dair resmi bir bilgi olmadığını, bu iddianın sadece söylentiden ibaret olduğunun da altını çizen CHP Samsun İl Başkanı Türkel, Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamada ayrıca şunları da dile getirdi.
"CHP ve İYİ Partinin oluşturduğu Millet İttifakından seçilmiş belediye başkanımıza binlerce CHP'li oy vermiştir. Bu hassasiyetleri de güderek İlkadım Belediye Başkanımız Demirtaş'ın faydalı işler ve hizmetler yapmasını bekleriz. Bu tartışmaların kimseye bir fayda sağlayacağını da düşünmüyoruz. Samsun yerelde yönetilemiyor.  Pandemi sürecinde yokluk içinde vatandaş hayatını idame etmeye çalışıyor. Halkın gündemine dönmek lazım. Bu tartışmanın her iki ittifaka da bir faydası yok. Dolayısıyla halkın gündemine dönmek gerektiğini düşünüyorum. Bunun dışında sayın İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş'ın da bize söylediği gibi MHP konusunu, gündeminde olmadığını son kez basın ve kamuoyuna açıklayarak kapatması ve İlkadım ilçesi için yapacağı hizmetleri odaklanması gerektiğini düşünüyoruz. Millet İttifakı ortağı olarak CHP Samsun İl Başkanlığı, İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş'ın yanındadır ve hizmetlerinin de destekçisidir" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

samsunlu

10 Temmuz 2020 Cuma 16:10

MHP seçim öncesi onu kapının önüne koydu AK PARTİ adayını destekledi.CHP ve İYİ parti onu Belediye Başkanı yaptı.Şimdi değil. süresi bitince istediği yere gidebilir.Nankörlük etmesin .

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Savaş Kiraz'dan Fuat Köktaş açıklaması! Esnaf ve vatandaşın yanında oldu

Savaş Kiraz'dan Fuat Köktaş açıklaması! Esnaf ve vatandaşın yanında oldu