23 Mayıs 2022 Pazartesi

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLLERİNDEN ATATÜRK LOGOSUNU KALDIRAN SASKİ'YE TEPKİ

CHP Samsun Milletvekillerinden Atatürk logosunu kaldıran SASKİ'ye tepki

Samsun SASKİ'nin Atatürk Anıtı bulunan kurumsal logosunu değiştirmesi krize neden oldu. CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu yaptıkları açıklama ile SASKİ'nin Atatürk Anıtı bulunan logosunu değiştirmesine tepki gösterdi.

24 Şubat 2020 Pazartesi 18:15 SİYASET

Samsun SASKİ'nin yıllardan beri kullandığı Atatürk Anıtlı kurumsal logosunu değiştirerek Atatürk olmayan bir logo kullanmaya başlamasına CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu'ndan tepki geldi.


KEMAL ZEYBEK TEPKİ GÖSTERDİ
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (SASKİ)’den Atatürk Logosunu kaldırılması ile ilgili açıklamasında  "SASKİ, personelinin veya birkaç belediye yöneticisinin malı ve yeri değildir. SASKİ Samsun halkının mülküdür. Atatürk ülkemizin, devletimizin kurucusudur. Atatürk Samsun özelinde ve özünde çok önemli yere sahiptir. Atatürklü Logolarından rahatsız olanlar Atatürk karşıtı görüşlerini, tavırlarını bu şekilde dışarı vurma yöntemleri rahatsız edicidir. Görüşlerini dile getirme konusunda açık konuşsunlar. Kendilerine makam veren bu millet o makamı dar eder'. Atatürk Logosu! SASKİ Büyükşehir Belediyesindeki görevli yöneticilerin bir yerlerinde rahatsızlık mı yarattı? Oturduğumuz yerin Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ne borçlu olduğumuzu unutmayınız. SASKİ’den Atatürk Logolarının kaldırılması ile hazımsız düşüncelerini dışarıya vurmaya çalışıyorlar, gafletliğinizi açıkça söyleyin. SASKİ ‘de Atatürk amblemli logoyu kaldıran Samsun Büyükşehir Belediyesi yöneticilerini kınıyorum. Oturduğunuz kurumun varlığını Atatürk ve arkadaşlarına, kurtuluş mücadelesini verenlere borçlu olduğunuzu tekrar tekrar hatırlatırız.'' dedi.

HANCIOĞLU AÇIKLAMA YAPTI
CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'da SASKİ'nin Atatürk logosunu kaldırmasını eleştirerek şunları dile getirdi.
"SASKİ logosundan Mustafa Kemal'i çıkartan ve 19 Mayıs'ın 100. yılı logosunda Atatürk'ü yok sayanları uyarıyoruz: Samsun, Mustafa Kemal'dir;  Samsun 'un simgesi-kimliği "Onur Anıtı"dır!  Mustafa Kemal'i, Samsun'un kimliğinden silmeye kalkışan anlayış, Samsun'u temsil edemez"

ADD SAMSUN ŞUBESİ'NDEN AÇIKLAMA 
Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli'de bir açıklama yaparak şunları dile getirdi.
"Samsun yerel yönetimi ve Samsun bürokratları ne yapmak istiyor? Bu şehirin en baskın karakteri Atatürk ve onun bu coğrafyaya bıraktığı itibardır. Samsun’dan Atatürk’ü silmeye çalışan bir tavır çok uzun zamandan beri var ve her fırsatta buna yeni halkalar ekleniyor ne yazık ki. Samsun’un bir simgesi olacaksa bu asla sülün kuşu olamaz mesela. Samsun ancak ve ancak Atatürk ile anılabilir. Bizler ulu önder Atatürk’ün takipçileri ve onun açtığı yoldan giden Atatürkçüler olarak bunu protesto ediyoruz. ADD Samsun şubesi, bu şehirden Atatürk’ü silmeye çalışan zihniyetin karşısında dimdik duracak ve göğsünü siper edecektir. SASKİ bürokratlarına çağrımızdır! SASKİ’nin görevi bu şehirden Atatürk’ü silmek değil, Samsun halkına kokmayan, kanalizasyon karışmayan sağlıklı içme suyu sağlamaktır. Yine yerel basından takip ettiğimize göre bu konuda şüpheler varken SASKİ’ye önerimiz logo değiştirmek gibi gereksiz işlerle uğraşmak yerine asli görevlerine odaklanmasıdır. Derhal SASKİ logosunu Samsun’a yaraşan şekilde Atatürk’ü içeren bir logo haline getirmeleridir. Atatürk ve onun temsil ettiği değerleri içermeyen hiçbir logo Samsun’a yakışmaz. En kısa zamanda bu yanlıştan geri dönün."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ahmet

24 Şubat 2020 Pazartesi 19:30

Chp nin il ilçe yöneticileri meclis üyeleri Bu ana kadar neredeydiniz. Add ise bir işe yaramaz. Arada sırada mecburen utandığından konuşur.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona Virüsü var mı yok mu, panik yaratan iddiayı yetkililere sorduk

Samsun'da Korona Virüsü var mı yok mu, panik yaratan iddiayı yetkililere sorduk