10 Ağustos 2022 Çarşamba

ERHAN USTA SAYENDE KAZANDILAR İDDİASINA ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA YAPTI

Erhan Usta sayende kazandılar iddiasına zehir zemberek açıklama yaptı

Samsun bağımsız milletvekili Erhan Usta, Biyokütle Enerji Santrali mitinginde bir vatandaşın kendisine, "Sayende kazandılar" diye bağırması ile ilgili zehir zemberek açıklama yaptı.

24 Ekim 2019 Perşembe 16:48 SİYASET

Samsun'un Çarşamba ilçesinde dün yapılan Biyokütle Enerji Santrali mitingine katılan Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, burada konuşma yaptığı sırada bir vatandaş kendisine "Sayende kazandılar" diyerek bağırdı. Bu olay sonrası açıklama yapan Erhan Usta, Millet İttifakı adayı Hayati Tekin'i hedef alan iddialarda bulundu.


Erhan Usta, "Sayende kazandılar" sözü üzerinden 31 Mart yerel seçim süreci ile ilgili açıklama yaparken,  "Dün Çarşamba ilçemizde Biyokütle Enerji Santraline karşı düzenlenen mitingde konuşma yaptığım sırada, bir provokatörün Samsun Büyükşehir Belediyesini kastederek "Sayende kazandılar" diye bağırdığı hepinizin malumudur. Benim vicdanım rahat. Bir avuç insanla çıktığımız bu yolda, binlerce gönüllü hemşehrimle birlikte gecemizi gündüz ederek çalıştık. Ancak bize yöneltilen provokatif söylemler yalnızca beni değil, binlerce Erhan Usta gönüllüsünü de derinden yaralamaktadır. Bu nedenle her ne kadar bu konuları çok fazla gündeme getirmek istemiyorsam da, son günlerde sistemli olarak bu algı operasyonunun yapılması sonucu bir açıklama yapma gereği duydum" dedi.

Dün Çarşamba ilçesinde yapılan biyokütle enerji santrali mitinginde kendisine sataşan vatandaş ile de kısa süreli bir tartışma yaşayan Erhan Usta, "Sayende Kazandılar" iddiası ile ilgili açıklamasında şunları dile getirdi.

MİLLET İTTİFAKINA SORMAK GEREKİR
"Ben aday olmasam kim kazanacaktı, Hayati Tekin mi? Ya da İyi Parti’den aday olsam, MHP’lilerden ve AK Partililerden aldığım oyu alabilecek miydim? Kaldı ki ben adaylığımı Hayati Tekin’den önce açıkladım. Asıl burada Millet İttifakına sormak gerekir: Hiçbir iddiaları ve şansları yokken neden aday çıkardılar? Siyasetten biraz olsun anlayan bir insan görecektir ki; Ak Parti adayının karşısına tek aday ve bağımsız olarak çıksaydım, ancak o zaman sonuç farklı olurdu.

HAYATİ TEKİN MUSTAFA DEMİR'İ DESTEKLEDİ
"Gelelim Hayati Tekin’in seçim stratejisine: 31 Mart seçimleri çalışmalarımız sırasında, geçtiğimiz günlerde kapanan haber AKS’yi de içinde bulunduran, Haber Medya Grubundan üç kere canlı yayın talebimiz oldu danışmanım aracılığıyla. Bizi hiç yayına almayan Haber Medya, seçime son iki hafta kala Hayati Tekin adına internet sitesi kurdu, binlerce lira harcanarak sosyal medyadan Hayati Tekin’in reklamını yaptı ve son hafta Hayati Tekin’in evinden ve Haber Medya Grubu stüdyolarından ayrı ayrı canlı yayınlar yaptı. Hayati Tekin’le Ak Parti adayına çalışan bu medya grubu arasındaki işbirliği nasıl sağlandı? O programlarda Hayati Tekin “Bana oy vermeyecekseniz, Usta'ya da vermeyin, Demir'e verin", “Mustafa Demir, Erhan Usta'yı imar paftası diye duvara asar” gibi söylemleriyle resmen Mustafa Demir’i destekledi."

AK PARTİLİ SEÇMEN KORKUTULDU
"Velhasıl son hafta “Siz Erhan Usta’ya oy veriyorsunuz ama ‘CHP’li, İYİ Partili Hayati Tekin önde” algısı yaratılarak; Ak Partili seçmen korkutuldu; CHP’li ve İYİ Partili seçmene de, kendi adayının önde gittiği düşündürüldü, kendi adaylarına tekrar yöneltildi ve bize gelecek olan oyların önü kesilmiş oldu. Sonuç itibarıyla Hayati Tekin Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni yaptığı kirli pazarlıklarla Mustafa Demir'e elleriyle teslim ederek misyonunu tamamlamış oldu."

İTTİFAKLARIN İTTİFAKI DEVAM EDİYOR
"Biz aslında başlarda, karşımızdaki kirli ittifakın sadece seçim sürecinde olduğuna inanıyorduk. Ancak görüyoruz ki ittifakların ittifakı seçimden sonra da devam ediyor. Seçim sonrasında Hayati Tekin’in, Mustafa Demir hakkında olumsuz bir beyanını görmek mümkün değil. Bunu birazdan soracağım sorulardan da anlamak mümkün."

Ben şimdi sormak istiyorum:
1. Çarşamba için, Samsun için ve hatta Türkiye için bu kadar hayati bir mesele de, ona oy verenler insanlar “santrale hayır” demek için alandayken Hayati Tekin neredeydi?
2. Şehitlerimiz oldu, cenazelerinde Hayati Tekin’i gören oldu mu?
3. Gazilerimiz oldu, Hayati Tekin’in bir tanesini ziyaret ettiğini gören var mı?
4. Samsun’da suya yüzde 25, sayaç okuma bedeline yüzde 15 zam yapılırken Hayati Tekin’den ses çıktı mı?
5. Samsun’da ulaşıma zam yapılırken Hayati Tekin itiraz etti mi?
6. Parkomat ücretlerine zam yapıldı, Hayati Tekin nerede?
7. Samsun defalarca sele teslim oldu Hayati Tekin’i afet bölgelerinde gören oldu mu?
8. Nasıl bir pazarlık, nasıl bir anlaşma yaptı, nasıl bir söz verdi de yapılan hiçbir yanlışa sesini çıkarmıyor?
9. Hayati Tekin kimden korkuyor? Neden çekiniyor?
10. Kimi veya kimleri kıramıyor?
11. Ben Samsun'a karşı her yapılan yanlışın karşısında dimdik dururken, Samsunların zor günlerinde hiç yanında olmayan, aziz şehitlerimizin cenazelerine dahi gelmeyen Hayati Tekin neden suçlanmıyor?
Ben kendi vicdanım ve hür irademle; büyük, küçük demeden, her konuda milletin menfaati neredeyse orada oldum ve bundan sonra da olacağım. Kimsenin şüphesi olmasın!

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Aykut Çepni Samsunspor taraftarını Sancaktepe maçında tribünleri doldurmaya davet etti

Aykut Çepni Samsunspor taraftarını Sancaktepe maçında tribünleri doldurmaya davet etti