10 Ağustos 2022 Çarşamba

İYİ PARTİ İLKADIM İLÇE KONGRESİNE NECATTİN DEMİRTAŞ NEDEN KATILMADI

İYİ Parti İlkadım İlçe kongresine Necattin Demirtaş neden katılmadı

Samsun'da İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanlığının yapılan kongresinde tek liste ile başkanlığa yeniden aday olan Av. Burcu Işıtan Satar güven tazelerken, kongreye İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın katılmaması ise 'neden katılmadı' sorularının sorulmasına sebep oldu.

21 Haziran 2020 Pazar 19:47 SİYASET

Samsun'da İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanlığının yapılan kongresinde başkanlığa Av. Burcu Işıtan Satar güven tazeleyerek yeniden seçildi. Kongreye İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın katılmaması ise farklı iddiaları gündeme getirdi.


İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'ın yanı sıra İYi Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu'nun da katıldığı İYİ Parti İlkadım İlçe Kongresine, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise katılmadı. 31 Mart seçimlerinde MHP'den istifa ederek İYİ Parti'den aday olup  İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş'ın yapılan İYİ Parti İlkadım İlçe kongresine katılmaması partililer arasında eleştirilere neden olurken, Demirtaş'ın kongreye katılmama gerekçesinin MHP'ye geri dönüş yapacağı için olduğu öne sürüldü.

Son günlerde Necattin Demirtaş'ın İYİ Parti'den ayrılarak yeniden MHP'ye döneceği ile ilgili iddialar gündemde gelmişti. Demirtaş cephesinden henüz yeniden alevlenen bu iddia ile ilgili herhangi bir yalanlama gelmezken, Necattin Demirtaş'ın İYİ Parti İlkadım İlçe Kongresine katılmaması ile ilgili bir iddia da şöyle..DEMİRTAŞ KONGREYE NEDEN KATILMADI
31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti'nin İlkadım İlçe Başkanı olan Burcu Işıtan Satar, partisinin İlkadım Beledye Başkan adayı olan Demirtaş'ın yanında kale gibi durdu hatta yaptığı açıklamalarla Demirtaş'a yönelik Cumhur İttifakı cephesinden gelen itham ve eleştirilere karşı da savunma yaptı. Necattin Demirtaş'ın seçim sürecinde hem yanında olan hemde aleyhinde yapılan bazı haberlere karşı avukatlığını üstlenen Burcu Işıtan Satar ile Demirtaş'ın arası belediye başkanlığını kazandıktan sonra açıldı. Yine bu iddia ile ilgili olarak İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş'ın eşi Lütfiye Demirtaş, İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar'a cephe alarak, yapılacak kongrede rakip çıkartmak için müdahil oldu. Necattin Demirtaş'ın da İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanlığı görevinde yeniden Burcu Işıtan Satar'ı istemediğini belirttiği ancak mevcut ilçe başkanı Burcu Işıtan Satar'ın seçim sürecinde mücadele verdiklerini ve seçimlerin kazanılmasında etkin rol üstlendiklerini belirterek, her şeye rağmen kongrede yeniden aday olacağını belirttiği gündeme geldi. 

Bugün yapılan İYİ Parti İlkadım İlçe Kongresinde ise mevcut İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar, kongre öncesi yaşandığı gündeme gelen bu cepheleşmelere rağmen tek liste ile başkanlığa aday olarak, yeniden güven tazelerken, Necattin Demirtaş'ın da İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar ile arasında soğuk rüzgarlar esmesi nedeniyle de kongreye katılmamış olabileceği kulislerde konuşuluyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

sait dede

22 Haziran 2020 Pazartesi 22:04

başkanım dogru dur bildigi vardır ak partili seçmen de oy aldı çunku durusttur adam gibi adam

Ülkücü

22 Haziran 2020 Pazartesi 16:35

Başkanın yeri mhp iyi parti ile ne işi olur.

Vatandas

21 Haziran 2020 Pazar 23:40

IYI YAPMIS BASKAN NE ISI VAR ULKUCU ADAMUN IYI PARTI KONGRESINDE GECSIN BASKAN MHP YE YAKISIR CUMHUR ITTIFAKI ALTINDA SUPER ISLER YAPAR ILKADIM DA HER ZAMAN ARKANDAYIZ NECO BABA

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum ilçesinde Arslan Et Mangal'ın açılışı yapıldı

Samsun'un Atakum ilçesinde Arslan Et Mangal'ın açılışı yapıldı