29 Haziran 2022 Çarşamba

İYİ PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI AKSOY'DAN EKONOMİ AÇIKLAMASI! DURUM VAHİM

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Aksoy'dan ekonomi açıklaması! Durum vahim

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, elektriğe, doğalgaza, akaryakıta, gıdaya zam üstüne zam geldiğini açıklayarak, "Ekonomide durum vahim" dedi.

11 Haziran 2022 Cumartesi 12:28 SİYASET

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, ülke ekonomisine ilişkin açıklamasında ülkenin ekonomik bir buhran içinde olduğunu söyledi.


Zamlar, enflasyon, hayat pahalılığı ile ilgili açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Aksoy, durumun vahim olduğunu ifade etti. Açıklamasında "Benzine son bir yılda yüzde 224, yıl başından bu yana ise yüzde 103 oranında zam geldi. Motorine ise  son bir yılda yüzde 239 zam yapıldı" diyen Hasan Aksoy, dar gelirli, çiftçi ve sanayicilerin de zor durumda olduklarına dikkati çekti.

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Aksoy, yaptığı açıklamada "Artık zam haberi duymadığımız bir haber kuşağı yok. Son bir yılda sadece doğalgaza 13 kere, elektriğe 12 kere zam geldi. Akaryakıt için konuşmaya bile gerek yok. Bir depoyu aynı fiyattan iki kere doldurma şansı sıfır ve hatta ikinci kez doldurmak isteyen vatandaş arada iki üç zam görmüş oluyor. Böyle bir tabloda  başta sanayici olmak üzere esnaf, çiftçi, küçük ölçekli imalatçılar, kontak açmaya, elektrik düğmesine yaklaşmaya korkar oldu. Sabit gelirliler için durum daha da vahim. En son açıklanan ek gösterge artışları uygulamaya geçene kadar  enflasyon daha fazlasını yok edecek. Emeklinin bir yıl öncesine göre alım gücü ortalama yüzde 70 düşmüş" dedi.

Ekonomiye ilişkin açıklamasında İYİ Parti İl Başkanı Aksoy, iktidarı da eleştirerek şunları dile getirdi.
"Tüm suçu dış güçlere, pandemiye bağlamak en kolay iş. Ama ne yazık ki şuan Türkiye'de ortaya çıkan tablonun bu mazeretlerle uzaktan yakından ilgisi yok. Tek sorun iş bilmez, liyakatsiz ve sadece dalkavukluk yaparak mevzi korumaya çalışan kadroları işbaşında tutan ve ekonomi gibi ciddi bir konuda hiç ehil olmadan, kitap yazdığını iddia etme cüretini gösterenlerdir. Eşdeğerlerinin beş katı fiyatlarla yandaş müteahhitlere adrese teslim ballı ihaleler vererek  ülkenin kaynaklarını gereksiz yatırımlara harcayarak, üretim değil de tüketime dönük bir model benimseyerek kalkınma olmaz. Bunun adı olsa olsa kandırma ekonomisi olur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da değerli araziler toplanıyor iddiası üzerine analiz yazısı!

Samsun'da değerli araziler toplanıyor iddiası üzerine analiz yazısı!