29 Haziran 2022 Çarşamba

KILIÇDAROĞLU AÇIKLADI! ATAKUM BELEDİYESİ 29 KEZ DENETLENDİ

Kılıçdaroğlu açıkladı! Atakum Belediyesi 29 kez denetlendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediye başkanlarına yapılan baskılara dikkati çekerek Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi'nin 29 kez denetlendiğini açıkladı.

29 Mayıs 2022 Pazar 21:44 SİYASET

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesi'nin 31 Mart seçimlerinden bu yana tam 29 kez denetim geçirdiğini söyledi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerin geçirdiği denetim sayılarını açıkladı. 

Aralarında 29 kez denetim geçiren Atakum Belediyesi’nin de olduğu belediyelerle ilgili Kılıçdaroğlu, "Hiçbir belediye başkanı arkadaşım denetimlerden çekinmiyor. Gelsinler denetlesinler, her şey açık zaten” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından düzenlenen “Bizim Belediye Başkanları Van’da” başlıklı belediye başkanları çalıştayının ikinci gününde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin de aralarında olduğu 248 belediye başkanının katıldığı çalıştayda konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu Türkiye nüfusunun yarısından fazlasına hizmet veren CHP’li belediyelerin hizmetleri ve belediye başkanlarına yapılan baskılar hakkında bilgi verdi. 

GELSİNLER DENETLESİNLER HER ŞEY AÇIK 
Belediye başkanlarına yapılan baskıları bildiğini ifade eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ”Hiçbir belediye başkanı arkadaşım denetimlerden çekinmiyor. Gelsinler denetlesinler, her şey açık zaten. Ama önyargı ve cezalandırma amacıyla gelip, doğruları yanlış bilip, polis baskınları yapıp algı yaratmaya çalışıyorlar. CHP'li belediyeler üzerine baskı kurarak algı yaratmaya çalışıyorlar. Belediye başkanlarımızdan istedim kaç soruşturma geçirdiler diye. Çanakkale Merkez Belediyemiz 2019'dan bu yana 78 kez denetlenmiş. Mudanya 35 kez, Çeşme 42 kez. Yani belediye başkanını nefes alamaz hale getiriyorlar. Buna benzer Bolu'dan tutun, Antalya Kemer, İzmir Büyükşehir 14 kez, Samsun Atakum 29 kez denetlendi. Denetlemeyi yapanlara da, CHP'li belediyelerde acaba bir açık bulabilir miyiz deyip talimat verip müfettiş gönderenlere de şunu söylemek isterim; biz halka hesap vermeyi namuslu bir görev kabul eden bir anlayıştan geliyoruz. Belediye başkanlarımız attıkları her adımı ve sonuçlarını bilirler. Yaptıkları her harcamanın hesabını da belde halkına verirler, çünkü bu onların namus görevi. Bunu zaten yapıyorlar” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a şehit ateşi düştü! İslam Sancak şehit oldu

Samsun'a şehit ateşi düştü! İslam Sancak şehit oldu