16 Mayıs 2022 Pazartesi

KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER'DEN ORTAK AÇIKLAMA! ACİLEN ERKEN SEÇİME GİDİLMELİ

Kılıçdaroğlu ve Akşener'den ortak açıklama! Acilen erken seçime gidilmeli

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ülke ekonomisinin gidişatına yönelik düzenledikleri ortak basın açıklamasında, hükümetin ekonomiyi yönetemediğini acilen erken seçime gidilmesi gerektiğini söyledi.

17 Kasım 2021 Çarşamba 17:22 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ekonomi ile ilgili ortak basın açıklaması yaptı.


Kılıçdaroğlu ortak basın açıklamasında, hükümetin ekonomiyi yönetemediğini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Merkez Bankasına yönelik müdahalelerini eleştirdi. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'de hükümetin ülkeyi yönetemediğini vurgulayarak, erken seçimin şart olduğunu söyledi. 

Kemal Kılıçdaroğlu CHP ve İYİ Parti'nin iyi bir ekonomi kurmayına sahip olduğunu söylerken, açıklamasında "Hangi oranı getirirlerse getirsinler, gidiyorlar" ifadelerini kullanarak erken seçim çağrısı yaptı.

KILIÇDAROĞLU: KARŞIMIZDA DUVAR VAR
Kemal Kılıçdaroğlu CHP ve İYİ Parti'nin iyi bir ekonomi kurmayına sahip olduğunu söylerken, açıklamasında "Hangi oranı getirirlerse getirsinler, gidiyorlar. Mutfaklarda yangın var, Türk Lirası olağanüstü değer kaybediyor fakat çözüm üretecek organ yok. Normalde Merkez Bankası'nın fiyat istikrarıyla uğraşması gerekirken, işlerini bırakmış TL'nin değer kaybetmesi, dövizin yükselmesine seyirci olarak bakan kurum. Yasal olarak fiyat istikrarıyla yetkilendirilen bir kurum nasıl olup da seyirci pozisyonunda kalabilir. 128 milyar lirayı buharlaştırdılar, nereye gittiği belli değil. Bütün bunlara karşı bizim sorumluluğumuz var. Bu gidişe seyirci kalmak doğru değil. Çözüm üretsinler, ekonominin gidişi konusunda bir şeyler söylesinler, TL'nin erimesini nasıl eritecekler, birisi çıksın açıklama yapsın diyoruz, karşımızda duvar var. Bizler de sorumluluk hisseden genel başkanlar olarak bir araya geldik. Sonunda bütün fatura sokaktaki vatandaşa çıkıyor. Saraydakilerin keyfi yerinde. TL eriyor, döviz yükselince seyirci kalıyorlar, gidişat konusunda nasıl çözeceksiniz sorduğumuzda karşımızda duvar var" ifadelerini kullanarak erken seçim çağrısı yaptı.

AKŞENER: FAKİRLİK YOKSULLUK VAR
Ortak basın açıklamasında Meral Akşener'de şunları dile getirdi.
"Tencerenin kaynamadığı, üniversite mezunu çocuklarımızın garsonluk yapmak üzere Kanada, Avustralya'ya gitmek için uğraştığı, tencere kaynamayan dertlerini kulağıma anlattıklarını, esnaf esnaf, il, il yaptığım gezilerde bu ekonomik tabloyu bizatihi yerinde görmüş şahıs olarak, şu anda ekonomik tablonun vatandaşlarımızı etkilediğini, bu şahsın bu partili cumhurbaşkanlığı sistemin yere çaktığı, büyük bir ekonomik problemle yani fakirlik, yoksulluk anlamında bir problemle karşı karşıya olduğumuzu, ekonomisi iyi olmayan devletlerin bağımsızlığın da kuvvetli olmayacağını bilen insanlar olarak biz vatandaşlarımıza bir çare gösterebilir miyiz, ekonomi kurmaylarımızın bir araya gelip, doların 10.50 olduğu, dolarla maaş almıyorum bana ne diyebilen 5-10 maaşlı saray danışmanlarına söyleyecek sözümüz yok."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fetullah Gülen zehirlendi! Cevdet Türkyolu intihar etti

Fetullah Gülen zehirlendi! Cevdet Türkyolu intihar etti