23 Mayıs 2022 Pazartesi

MHP SAMSUN İL BAŞKANI KARAPIÇAK'TAN FLAŞ İLKADIM AÇIKLAMASI! MHP'YE BIRAKILSAYDI..

MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak'tan flaş İlkadım açıklaması! MHP'ye bırakılsaydı..

Samsun'da Cumhur İttifakının 31 Mart seçimlerinde kaybettiği İlkadım Belediyesi ile ilgili MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak'tan flaş açıklama geldi. Karapıçak, "İlkadım MHP'ye bırakılmış olsaydı kaybetme şansımız yoktu" dedi.

20 Kasım 2020 Cuma 21:21 SİYASET

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Kanal 362'de canlı olarak yayınlanan 55. Sayfanın konuğu olurken, 31 Mart seçimlerinde İlkadım ilçesini Millet İttifakının kazanması ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.


Gazeteciler Noyan Alper Cabbar, İsmail Akduman ve Haydar Öztürk'ün canlı yayında sorularını cevaplandıran MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, canlı yayında 31 Mart seçimlerinde İlkadım ve Atakum'u Cumhur İttifakının neden kaybettiği sorusuna da cevap verirken özellikle İlkadım için dikkat çekici bir analiz yaptı.Yerel seçimde İlkadım ilçesinin MHP'ye bırakılmasının istendiğini ancak bunun olmadığını İlkadım ilçesinin Cumhur İttifakı adayına bırakıldığını hatırlatan Abdullah Karapıçak, 55. Sayfa canlı yayınında "MHP olarak İlkadım bize bırakılmış olsaydı kaybetme şansımız yoktu. Aday tespitinde eksiklikler olmuş olabilir. İlkadım'da Necattin Demirtaş'ı aday gösterecektik. Eğer biz kavga etseydik, şura senin bura benim diye, bu çıkara dayalı bir ittifak olurdu. Bu ittifakta iki belediye MHP'de olsa ne olur, AK partide fazla olsa ne olur dedi genel başkanımız. Paylaşım olmadı. İki tane belediye Asarcık ve Alaçam bize bırakıldı. Ben Canik'ten adaydım. Caniği bize bıraksaydılar onun rüzgarı bunları belki alırdı. İlkadım bize bırakılsaydı belki hiç bir yer kaybedilmeyecekti. Oldu geçti. Siz ne kadar zorlarsanız zorlayın nasip değilse olmuyor. Bunlar nasip kısmet meselesi" dedi.

Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr - Her Hakkı Saklıdır- Haber içeriği kaynak gösterilse dahi başka kaynaklarda yayınlanamaz

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mehmet

21 Kasım 2020 Cumartesi 08:34

çok doğru bir tespit, bir ak partili olarak, İlkadım MHP'nin hakkıydı ve kazanırdı...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun İl Başkanı belediye başkanlarının performansını beğenmediğini açıkladı

MHP Samsun İl Başkanı belediye başkanlarının performansını beğenmediğini açıkladı