16 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUN MHP MECLİS ÜYESİ İSMAİL SEVİNDİK'TEN YALI KAFE İLE İLGİLİ YENİ AÇIKLAMA

Samsun MHP Meclis üyesi İsmail Sevindik'ten Yalı Kafe ile ilgili yeni açıklama

Samsun Büyükşehir Belediyesinin MHP'li Meclis üyesi İsmail Sevindik, Yalı Kafe'nin imar değişikliği ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

16 Haziran 2021 Çarşamba 16:12 SİYASET

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinde imar plan değişikliği oylanan ve oy çokluğu ile kabul edilen Yalı Kafe ile ilgili MHP Meclis üyesi İsmail Sevindik'ten yeni bir açıklama geldi.


Atakum ilçesinde bulunan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkımı gerçekleştirilen kafeye ait alan için dün gerçekleşen meclis toplantısında imar plan değişikliği tartışmalara neden olmuştu. MHP Meclis üyesi İsmail Sevindik'te dün gerçekleşen bu meclis toplantısında Yalı Kafe'nin imar plan değişikliğine kişisel mesleki hassasiyetleri gereği olumsuz oy vereceğini ifade etmişti.

Sevindik'in olumsuz oy vereceğini ifade etmesi üzerine Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'de kendisini uyararak "Sen Cumhur İttifakının üyesisin. Benim açıklamamı beklersen iyi olur" demişti. 

Mustafa Demir'in MHP Meclis Üyesi Sevindik'e verdiği bu cevap ise bugün bazı yerel gazetelerde 'Cumhur İttifakında Yalı Kafe Krizi' başlıkları ile yer aldı.

İsmail Sevindik dün yapılan meclis toplantısının ardından bugün sosyal medya sayfasından Yalı Kafe'nin imar plan değişikliğine neden olumsuz oy verdiğini madde madde açıkladı. 

Açıklamasında Mustafa Demir'in kendisine yönelik sözlerine yanıt verdiği düşünülen, "Biz Samsun halkının temsilcisi olarak yönetimi saygı çerçevesinde eleştirebiliriz. Yönetimde eleştirilerimize karşılık verebilir. Ancak haddimizi aşmak şımarıklığını bize vermez" sözlerine de yer veren İsmail Sevindik, Yalı Kafe'nin imar plan değişikliğine neden karşı olduğunu ise "Yönetim halka açık hafif ve ahşah yapılardan oluşan proje hazırlamış. Halka hizmet amacına uygun olabilir. Biz imar hakkı yüklenmesine karşıyız" sözleri ile ifade etti.

MHP Meclis üyesi İsmail Sevindik'in Yalı Kafe'nin imar plan değişikliği ile ilgili sosyal medyasından yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde.

"5.06/2021 tarihinde gerçekleşen SBB meclis toplantısında Atakum ilçesinde sahil bandında yer alan Yalı Kafe ya da Deniz kafe diye bilinen alan için gündemde olan İmar plan değişikliği sırasında basında yer alan haberde; 'MHP’li İsmail Sevindik Yalı Kafe için gündeme gelen imar değişikliği için olumsuz oy vereceğini belirterek, “Buranın Bir şekilde mülkiyeti Büyükşehir'e geçti. Keşke ilçe belediyesine geçseydi. Bu anlamda kendi tasarrufunu kullanabilseydi. Burası Atakum halkının açık alan olarak çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptığı bir yer. Bu tür alanların korumamız gerektiğini düşünüyorum. Devlet varsa açık alan veya yeşil alan yapmalı. Bu mantıkla bakıyoruz. Bu anlamda MHP’nin görüşü çekimserdir. Kişisel mesleki hassasiyetimden dolayı olumsuz oy vereceğim” ifadelerini kullandı.’ Şeklindeki olayın gerçeğini DONDU KALDI gibi haber başlığı yapılması şu şekilde algılanmalıdır: -İsmail Sevindik oy tercihini polemik olsun diye ifade etmedi. -Kavga ederek basına malzeme vermedi…(bekleyenler vardı) Her şeyden önce mademki üyeyim Cumhur ittifakı üyesi olarak önceden bilgi sahibi değildim. MHP fikir ve teorilerine göre öncelikler şehirde yaşayan halkın tercihleridir. MECLİSTE PROJE OYLANMADI İMAR plan DEĞİŞİKLİĞİ OYLANDI. Söz konusu arsa İller bankası tarafından Otel yapımı için karara bağlandığında sahildeki kütleleşmenin önüne geçmek amacı ile Büyükşehir belediyesince satın alınmış yüzde 15 yapılaşma hakkı verilerek İmar plan değişikliği ile MİLLET KIRAATHANESİ olarak milletin kullanımına hazır hale getirilmiştir. Biz millet kıraathanesi yapımını beklerken  meclis gündemine yüzde 40 yapılaşma hakkı istemi gelmiştir. Kat olarak 3 katlı yapılaşma hakkı tanınmak istenmektedir. Bu durum az önce takdir ettiğimiz davranışla tezat teşkil etmektedir. Biz Samsun halkının temsilcisi olarak yönetimi saygı çerçevesinde eleştirebiliriz. Yönetimde eleştirilerimize karşılık verebilir. Ancak haddimizi aşmak şımarıklığını bize vermez. Ben Cumhur ittifakı üyesi olarak Sayın Genel başkanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızın görüşleri doğrultusunda siyasi konum belirlerim. Önce milletim sonra partim sonra ben."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

SAMSUNLU

21 Haziran 2021 Pazartesi 12:18

YAN TARAFTAKİ GIDA KONTROL ALABORATUVARINIDA GÖZLERİNE KESTİRMİŞLER ORAYIDA ALIYOR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE TARIM BAKANINIDAN İZİN ÇIKMIŞ. TABİ MİLLET KIRAATHANESİ OLARAK İZİN ÇIKMIŞTI. BAKALIM NE OLACAK. RANTTTT

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Kent TV muhabiri Eda Koç Samsun'un aşıda son rakamlarını bildiriyor

Samsun Kent TV muhabiri Eda Koç Samsun'un aşıda son rakamlarını bildiriyor