29 Haziran 2022 Çarşamba

SAMSUN MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR AÇIKLADI! YOKSULLUK AŞIRI YOKSULLUK SINIRINI AŞTI

Samsun Milletvekili Bedri Yaşar açıkladı! Yoksulluk aşırı yoksulluk sınırını aştı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, ekonomide yaşanan sıkıntılar sebebiyle şirketlerin battığını açıkladı, "Yoksulluk aşırı yoksulluk sınırını aştı" dedi.

06 Kasım 2021 Cumartesi 14:54 SİYASET

Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi Kanunu Teklifi ile ilgili yaptığı konuşmada, EYT'liler, 3600 ek gösterge, yoksulluk, işsizlik ve batan şirketler üzerine açıklamalarda bulundu.


İYİ Parti Milletvekili Yaşar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi Kanunu Teklifine ilişkin yaptığı açıklamada, genç işsizlere, işsizlik sigortası fonundan 500 TL kaynak aktarılmasını istedi. Bedri Yaşar asgari ücret ile ilgili de öneride bulunarak, "Asgari ücret üzerindeki vergi kaldırılsın" dedi.

Hükümetin 3600 ek gösterge sözünü biran önce hayata geçirmesi gerektiğini de belirten Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, emeklilikte yaşa takılanların ülkenin kanayan bir yarası olduğunu ifade ederek, bu sorunun da çözümlenmesi gerektiğine işaret etti. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi Kanunu Teklifine ilişkin konuşmasında ekonomide yaşanan zikzaklar nedeniyle şirketlerin büyük bir kısmının battığını, bu nedenle kıdem tazminatlarının ödenmesinde güçlükler yaşandığına dikkati çeken İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar, kıdem tazminatının devlet güvencesi altına alınması önerisinde bulundu.

Ülkede yoksulluğun, aşırı yoksulluk sınırını aştığını kaydeden Bedri Yaşar, TBMM'de gerçekleştirdiği konuşmasında şunları dile getirdi.
"Bugün açlık sınırında yaşayan milyonlar var. Ümit ediyorum ki bu dönemde bu işe bir çare bulunur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ne olacak bu Matosyon'un hali? Cemil Deveci'nin durumunu özetleyen şiir

Ne olacak bu Matosyon'un hali? Cemil Deveci'nin durumunu özetleyen şiir