12 Ağustos 2022 Cuma

SAMSUN MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR, İKTİDARIN YOKSUL SAYISI İLE ÖVÜNDÜĞÜNÜ AÇIKLADI

Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, iktidarın yoksul sayısı ile övündüğünü açıkladı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 2002 yılında devletten sosyal yardım alan kişi sayısının 2 milyon olduğunu, 2022 yılı itibari ile bu sayının 8 milyona yükseldiğini açıklayarak "Yoksul sayısını artırdım diye övünen bir iktidara sahibiz" dedi.

14 Ocak 2022 Cuma 11:31 SİYASET

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, devletten sosyal yardım alan kişi sayısının 8 milyon rakamına ulaştığını söyledi.


Bedri Yaşar yaptığı açıklamada AK Parti hükümetinin iktidara gelirken yoksullukla mücadele etme sözü verdiğini hatırlatarak, "Ortadaki rakamlar, bırakın sizin yoksullukla mücadele etmenizi ülkede yoksunluğun arttığının en temel göstergeleridir" dedi.

TBMM'de yaptığı konuşmada bireysel emeklilik sisteminde yapılan değişikliklere, yoksulluk ve yoksunluğun artışına, emeklilerimizin ücretlerindeki adaletsizliklere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, sosyal güvencesi olmayanlara devlet tarafından sunulan cüzi yardımlarla, vatandaşın iktidara olan bağımlılığının artırıldığını vurguladı.

Ülkede yaşam şartları ve ekonominin her geçen ağırlaştığını söyleyen Bedri Yaşar, şunları dile getirdi.
"Her geçen gün ağırlaşan ekonomik tabloda çalışanların BES’teki birikimlerinin yüzde 60’a yakınını bozdurmak zorunda kaldığını ifade eden Bedri Yaşar; "Dünya genelinde çalışabilir nüfusun istihdam oranının ortalaması yüzde 66,3 iken bizde yüzde 46'dır. Çalışma yaşına sahip olan insanlarımıza bile maalesef, yeterli iş imkânını sağlayamıyoruz. Hâlbuki, devletin birinci görevi, vatandaşlarına iş bulmaktır. Siz iş bulacaksınız ki ekonomiyi düzelteceksiniz ki vatandaş tasarruf yapabilsin. Ülkemizde yaşlıların sadece yüzde 47’sinin sosyal güvencesi varken; geriye kalan%53’lük kesim ne yazık ki ya kendi imkanlarıyla, ya devlet desteği ile  ya da ailesinin desteği ile geçinebilmektedir. Siz iktidara geldiğinizde 2 milyon yurttaş devletten sosyal destek alıyordu. Bugün bu rakam 8 milyon kişi oldu. İktidara gelirken yoksullukla mücadele edeceğinizi ifade ettiniz ama ortadaki rakamlar, bırakın sizin yoksullukla mücadele etmenizi ülkede yoksunluğun arttığının en temel göstergeleridir. Ben bu ülkede yoksul sayısını artırdım diye övünen bir iktidara sahibiz. Devletten destek alan sayısının mümkün olduğunca azalması lazım. Devlet elbette ki sosyal devlet ilkesi gereği yardımlar yapmalıdır ama yoksul sayısı azalacak ki biz ülkenin refah seviyesinin yükseldiğini görelim"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

İsa

15 Ocak 2022 Cumartesi 21:10

Google yazınca çıkıyor.Bbir internet sitesin de okuduğum aynen şöyle:"Ankara Büyükşehir Belediyesin den çocuklarının adına olan şirket 100 milyonluk ihale alıyor ve senin bundan ihaleyi aldıktan sonra haberin oluyor"Ne gariptir ki bu DEV ihale sizin döneme denk gelmiş.Doğruysa yemedik.Çok basit bir açıklama inandırıcı değil.Doğruysa yetkiniz genişlese bugünleri mumla arayacağız.Doğruysa biz yoksullar üzerinden siyaset yapmayı bıraksın artık herkes.Yanlışsa diyecek birşey yok.

Uğur

14 Ocak 2022 Cuma 08:57

Bedri yaşar adam gibi muhalefet bile yapamıyorsunuz siz ülke yönetemezsiniz önce bunu kabul edeceksiniz milleti ne kadar düşünüyorsunuz gözlerimiz yaşardı önce sen anlat nasıl yürüdün gittin adam olun adam ama adamlık size çok uzak yiğidi öldür hakkını yeme demişler itaat etmeyi öğreneceksiniz dünya 5 ten büyük bizde varız diyen bir lider var sizin genel başkanınız gurup toplansıtısında 2 lafı bir araya getiremiyor ekonomik sıkıntılar var evet ama aşılamaz değil

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İbrahim Sandıkçı açıkladı! Canik Belediyesinin üzerindeki tüm hacizleri kaldırdık

İbrahim Sandıkçı açıkladı! Canik Belediyesinin üzerindeki tüm hacizleri kaldırdık