12 Ağustos 2022 Cuma

YENİDEN REFAH PARTİSİ SAMSUN İL BAŞKANI ŞAHİN'DEN BÜYÜKŞEHİR'E TEPKİ

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Şahin'den Büyükşehir'e tepki

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin, Samsun Büyükşehir Belediyesinde daire başkanının tutuklanması olayı ile ilgili sert bir açıklama yaptı.

28 Aralık 2020 Pazartesi 23:50 SİYASET

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e daire başkanının tutuklanması olayı ile ilgili neden sustuğunu sorarak bu duruma tepki gösterdi.


Samsun halkının tutuklanan daire başkanı ile ilgili soruların cevabını beklediğini kaydeden Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Şahin, "Esnafların alacakları için belediyede para yok derken, daire başkanınızın kasasından 10 milyon TL para çıkıyor. Ve siz tüm bunlara rağmen susuyorsunuz" dedi.

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Samsun halkı bu soruların cevabını bekliyor. Biz Samsun halkının yenilen hakkı karşısında yetkililerden bir açıklama yapmasını beklerdik. Bu kadar büyük miktarda bir paranın daire başkanın evinden hatta makam odasından çıkması inanılır gibi değil. Esnaflara daha düne kadar 50 bin 20 bin TL alacakları için, belediye de para yok, olunca ödeyeceğiz derken bir daire başkanının evinden böyle yüklü bir paranın çıkması inanılır gibi değil. Bir milyon nüfusu olan Samsunlunun hakkı var o parada. Bu paranın akıbeti ne oldu bir açıklama bekliyoruz. Sen esnafı param yok deyip kapıdan çevirirken, 15 trilyon gibi bir para daire başkanının evinden çıkıyorsa bu korkunç bir durumdur. Yasalar karşısında bunu yapanların en ağır cezaya çarptırılması konusunda bu konunun takipçisi olacağımızdan Samsun halkının hiç şüphesi olmasın. Ve sus pus olan belediye yetkilileri Yeniden Refah Partisi İl Başkanı olarak halka ciddi bir açıklama yapmaya davet ediyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir'in 'Biz sende tutuklu kaldık' paylaşımı şaşırttı

Samsun Büyükşehir'in 'Biz sende tutuklu kaldık' paylaşımı şaşırttı