16 Mayıs 2022 Pazartesi

YENİDEN REFAH PARTİSİ SAMSUN İL BAŞKANI SALİH ŞAHİN'DEN EKONOMİ AÇIKLAMASI!

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin'den ekonomi açıklaması!

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin'den ekonomi açıklaması! "Ekonominin kitabında bunlar yazmıyor. Paramız eriyor, gençler göçüyor, esnaf, vatandaş umutsuz. Her şeye zam üstüne zam geliyor"

17 Kasım 2021 Çarşamba 16:24 SİYASET

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin, ülke ekonomisinin giderek kötüleştiğini, doğalgazdan, akaryakıta, elektriğe ve gıdaya kadar her şeye sürekli zam geldiğini söyledi.


Döviz kurunun sürekli arttığını açıklayan Salih Şahin, hükümete "Faiz borç ekonomisinin önüne geçemezsiniz kur artışının önüne geçemezsiniz" uyarısında bulundu.

Ülkede gençlerin umutsuzluk nedeniyle yurt dışına gittiğini, esnaf ve vatandaşın, sanayicinin ise karamsar durumda olduğunu belirten Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin, ekonomi ile ilgili açıklamasında şunları dile getirdi.
"Ülkemizde doların artması, kurun artması bir çok kalem ithal ürünlere doğrudan doğruya fark yansımasına sebep olmaktadır. Akaryakıt dolarla, kömür dolarla, elektrik, doğalgaz dolarla. Akaryakıtın zamlanması gıda fiyatlarına da dolaylı olarak yansımakta, ekonominin sorumlusuyum diyen Sayın Cumhurbaşkanım kitabını yazdım diyen Cumhurbaşkanı şimdi, biz diyoruz ki sayın cumhurbaşkanım kitabını yazmasaydınız bu ülke ne halde olacaktı? Sabah dolar 10-30 lira öğlenden sonra 1060 lira paramız cebimizde eriyor. Paramız, geleceğimiz gidiyor. Gençler ümitsiz, çiftçilerimiz ümitsiz, sanayicimiz esnafımız karamsarlığa sürükleniyor. Tarım Bakanı açıklama yapıyor, zarar eden çiftçi yok diyor. Sayın Tarım Bakanı uçakla Ankara'ya gidiyorsunuz oradan helikopterle yazlığınıza gidiyorsunuz, oradan Maybek-Mercedes makam aracınızla evinize gidiyorsunuz. Size göre tabii ki zorluk darlık yok, zorda olan yok. Samsun'da Çiftliği ziyaret ettiniz mi? Bir çiftçimizin derdini dinlediniz mi? Ülkemiz ekonomik olarak çok ciddi bir felakete doğru sürüklenmektedir. Üretmeden borç ve faiz ekonomisi ile bir yere varmanız mümkün değil üreteceksin istihdam alanları sağlayacaksın. Ülkenin kaynaklarını 5'li müteahhide değil, halkına aktaracaksın ki refah seviyesi biraz olsun yükselsin. Biz diyoruz ki 150 milyar dolarlık milli kaynak kitaplarımızı oluşturduk. 81 ilde yüzlerce fabrika projesi kitabımızı oluşturduk. Üretmeden fabrika kurmadan dışa bağımlılığı bitirmeden veya azaltmadan bu ülkede faiz borç ekonomisinin önüne geçemezsiniz. Kur artışının önüne geçemezsiniz. İnsanları karamsarlığa, insanları umutsuzluğa, insanlara yoksulluğa, sürüklüyorsunuz. Buna artık bir dur dememiz gerekiyor, yeter."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Uğur

17 Kasım 2021 Çarşamba 14:28

Özür dileyerek söylüyorum refah partisinin il başkanı veyahutta ilçe başkanı sayın fatih erbakana neden daha kaliteli daha işi kavrayan kişileri göreve getirmiyor

İsmailcan

17 Kasım 2021 Çarşamba 13:53

Doğruya doğru yanlışa yanlış diyenler gerek bize. Sağ sol geçti artık. Tek yön millet olmalı. Helal olsun size

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Kuruoğlu başkanlıktan istifa etti

Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Kuruoğlu başkanlıktan istifa etti