10 Ağustos 2022 Çarşamba

YENİDEN REFAH PARTİSİ SAMSUN İL BAŞKANLIĞI KUDÜS İÇİN BARIŞ GÜCÜ İSTEDİ

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanlığı Kudüs için barış gücü istedi

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanlığı, Saathane Meydanında Kudüs açıklaması yaptı "Acilen barış gücü kurulmalı"

21 Mayıs 2021 Cuma 21:18 SİYASET

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanlığı, İsrail'in Filistin ve Kudüs'de sürdürdüğü saldırılara tepki göstermek için Saathane Meydanında basın açıklaması yaptı.


Samsun'un İlkadım ilçesi Saathane Meydanında bir araya gelen Yeniden Refah Partisi üyeleri, İsrail'e tepki gösterdi. Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şahin, burada yaptığı açıklamada "İşgalci İsrail'in barbarlığına karşı gün artık konuşma günü değil, icraat günüdür. İslam İş birliği Teşkilatı, Türkiye'nin çağrısıyla acil olarak tekrar toplanmalı, Filistin Devleti'nin talebiyle, Filistin Devleti'nin başkenti Kudüs'e yapılan saldırıları sonlandırmak üzere, TSK'nın öncülüğünde bir Barış Gücü oluşturulmalıdır. İsrail işgali ve vahşetine dünya sessiz kalmıştır, İslam alemi olarak sadece boş laf yerine artık fiili olarak harekete geçilmesi gerekmektedir. Gün Namusumuza, Mescid-i Aksa'ya Sahip Çıkma Günüdür" dedi.

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Şahin, Genel Başkan Fatih Erbakan'ın Kudüs ile ilgili yaptığı açıklamayı Saathane Meydanında okuyarak, şunları dile getirdi.
"Kudüs ve Filistin'den Sonra Hedefte Türkiye ve İran var. Yapılan vahşet planlıdır, asıl hedef Büyük İsrail projesi kapsamında Filistin ve Kudüs'ten sonra İran ve Türkiye'nin topraklarını yutmaktır. Biz şuurlu Müslümanlar olarak çok iyi biliyoruz ki bu iş Kudüs'le ve Filistin’le bitmiyor, bunun arkasından sıra Suriye'nin, Irak'ın, İran'ın ve Türkiye'nin önemli bir kısmının yutularak, Büyük İsrail'in kurulmasına geliyor Allah muhafaza buyursun. Büyük İsrail’in merkez olduğu, Siyonistler dışında 7 milyar insanın köle olduğu tek dünya devletini kurmaktır. Siyonizm inancının gereğini, tıynetinin gereğini 5000 senedir yapıyor ve yapacak, istediğiniz kadar kınayın, lanetleyin, telin edin, onlar üzerine düşeni yapıyor da asıl önemli olan biz ne yapıyoruz? Müslüman ülkelerin yöneticileri ne yapıyor? 1948’de İsrail’in kurulmasından bu yana ha bire toplantı yapıyorlar. Toplan, konuş, konuş, en sonunda da bir bildiri yayınla, bu olayları kınıyoruz, lanetliyoruz deyip dağıl. Sen istediğin kadar kına, istediğin kadar lanetle, adamlar adım adım hedefe yürüyor. Gün konuşma günü değil, yapma günüdür! Artık adım atma vakti geldi de geçiyor"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Süper Lig hayalini erteledi

Yılport Samsunspor Süper Lig hayalini erteledi