16 Mayıs 2022 Pazartesi

SAMSUNLU GÜREŞÇİLER, SAMSUN'DA SAHİP ÇIKAN OLMAYINCA MANAVGAT'IN GÜREŞÇİSİ OLDU

Samsunlu güreşçiler, Samsun'da sahip çıkan olmayınca Manavgat'ın güreşçisi oldu

Samsunlu başpehlivan ve güreşçiler Fatih Atlı, Bayram Ertan, Kemal Şahin ve Yücel Yazıcı Samsun'da kendilerine sahip çıkılmaması üzerine Antalya-Manavgat Belediyesinin güreşçisi oldu.

12 Ocak 2020 Pazar 02:00 SPOR

Yaşar Doğu'nun memleketi Samsun'da başpehlivan Fatih Atlı ve güreşçiler Bayram Ertan, Kemal Şahin ve Yücel Yazıcı Samsun'da kendilerine sahip çıkan olmayınca, Manavgat Belediyesine transfer oldu.


Samsun Anadolu Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu(SAMDEF) Genel Başkanı ve eski güreşçi Metin Şenel, başpehlivan Fatih Atlı ve güreşçiler Bayram Ertan, Kemal Şahin, Yücel Yazıcı'ya sahip çıkılmamasına tepki gösterdi.

ANLAM VERMEK MÜMKÜN DEĞİL
Samsun'un Yaşar Doğu, Mustafa Dağıstanlı, İbrahim Karabacak gibi dünyaya mal olmuş şampiyon isimleri olan bir şehir olduğunu söyleyen SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel, "Samsun'da sahip çıkılmayan 2014 yılı tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Fatih Atlı ve ustası sporcu fabrikası antrenörü eski Kırkpınar Başpehlivanı Bayram Ertan, Başaltı boyunun iddialı pehlivanları Kemal Şahin ve Yücel Yazıcı Antalya Manavgat Belediyesine transfer oldular. Artık Türkiye’de Manavgat Belediyesinin adına güreşecekler. Bu ısrarla sahip çıkılmama bu görmemezlik nedendir?Anlam vermek mümkün değil" diyerek tepkisini dile getirdi.SAMSUN'DA İSTİHDAM EDİLMİYORLAR
Yağlı güreşlerin merkez bölgeleri arasında Antalya ve Samsun'un bulunduğuna dikkati çeken Metin Şenel, konuyla ilgili açıklamasında, "Antalya'da şuan 20'ye yakın başpehlivan Antalya Büyükşehir olmak üzere ilçe belediyeleri ile ata sporu yağlı güreşlerimizin temsilcilerini istihdam ediyor, sahipleniyor. Samsun'da ise Samsunlu olup istihdam edilen bir başpehlivan var, o da Recep Taslak. O da şuan Canik Belediyesindeki kadrosundan taşeron firmaya verildi. Normal işçi gibi görev yapması bekleniyor. 31 Mart seçimleri öncesi işi feshedilen 2014 yılı Kırkpınar Başpehlivanı Fatih Atlı'da bugüne kadar Samsun’da kalmak için, kendisine sahip çıkılır diye bekledi. Ama olmadı." dedi.

SAMSUNLU GÜREŞÇİLER SAMSUN ADINA GÜREŞEMİYOR
Samsunlu güreşçiler Şaban Yılmaz, Abdullah Güngör, Tanju Gemici, Salih Erinç, Serhat Balcı, Serhat Gökmen, Onur Şenel, Ali Rıza Kaya, Özkan Yılmaz, Şükrü Kazan, Hüseyin Şahinal gibi isimlerinde sahip çıkılmaması nedeni ile Samsun adına bir belediyede güreşemediklerini kaydeden SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel, şunları dile getirdi.
"Son olarak Samsunlu güreşçilerimiz Fatih Atlı, Bayram Ertan, Kemal Şahin, Yücel Yazıcı Manavgat Belediyesine transfer oldular. Samsun'da başpehlivan olan güreşçilerimize bu ısrarla sahip çıkılmama bu görmemezlik nedendir? Anlam vermek mümkün değil."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Samsunlu

12 Ocak 2020 Pazar 11:08

Ya bırak allah aşkına sporcubdedigin biraz da terbiyeli olacak.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Gümüşhaneyi 3-0 yenip liderliğe yükseldi

Yılport Samsunspor Gümüşhaneyi 3-0 yenip liderliğe yükseldi