16 Mayıs 2022 Pazartesi

YILPORT SAMSUNSPOR ŞAMPİYONLUĞA KOŞUYOR! SANCAKTEPE'Yİ 1-0 YENDİLER

Yılport Samsunspor şampiyonluğa koşuyor! Sancaktepe'yi 1-0 yendiler

TFF 2'inci Lig Beyaz Grupta Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş ile karşılaşan Yılport Samsunpor bu maçı 1-0 kazandı. Yılport Samsunspor şampiyonluğa koşuyor! Sancaktepe'yi 1-0 yendiler

07 Mart 2020 Cumartesi 16:59 SPOR

Yılport Samsunspor deplasmanda bugün karşı karşıya geldiği Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş'yi 1-0 yendi.


TFF 2'inci Lig Beyaz Grupta lider durumda olan Yılport Samsunpor, Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş.'yi de yenerek şampiyonluk yolunda önemli bir engeli daha aştı.

Öte yandan Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 1-0 kazandıkları  Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş. maçını değerlendirdi.

Ertuğrul Sağlam, “Maçın bizim için zor olacağını zaten maçtan önce de söylemiştik. Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş. iyi bir takım. Kendi sahasında iyi oynuyorlar. Bugün taraftarımızın da desteği ile oyunun belli bölümlerinde üstünlük bizdeydi. Ama tabi sahanın zemini yeşil görünse de topla oynamaya müsait bir zemin yoktu” dedi.

Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş. maçından skor olarak istediklerini aldıklarını belirten Ertuğrul Sağlam, “Bu saatten sonra biz skor odaklı düşünüyoruz. Bizim için önemli olan burada bugün kazanıp, şampiyonluk yolundaki önemli bir virajı geçmekti. Sonuçta kazandık, mutluyuz. Diğer tarafa çok fazla bakmayacağız. Haftaya inşallah kendi sahamızda taraftarımıza güzel oyun izletiriz. Bu maç bizim için birkaç açıdan önemliydi. Birincisi şampiyonluk yolunda bir engeli daha kayıpsız atlatmak. İkincisi Samsunspor’un 35 yıllık üst üste kazanma rekorunu kırmak, üçüncüsü de Sancaktepe Futbol Kulübü A.Ş. ile geçen seneden beri 3 maç oynamışız ve hiç kazanamamışız. Onu da ortadan kaldırmış olduk. Artık önümüzdeki haftaya biraz daha umutla bakıyoruz. Şampiyonluktaki rakibimizin de muhtemelen bu maçtan bir beklentisi vardı. Onların o beklentisini de ortadan kaldırıp morallerini biraz daha aşağıya indirmekte bizim için önemliydi. Sonuçta skor olarak istediğimizi aldık. Skorun yanında da bize birçok getirisi olan karşılaşma oynadık. Ben oyuncularımıza ve taraftarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun içme suyu güvenli mi? Alüminyum alzaymır yapar mı! Tabip Odası açıkladı

Samsun içme suyu güvenli mi? Alüminyum alzaymır yapar mı! Tabip Odası açıkladı