10 Ağustos 2022 Çarşamba

YILPORT SAMSUNSPOR'DA ISIRAN TAKIM OLACAĞIZ DİYEN TEKNİK DİREKTÖR İRFAN BUZ İSTİFA ETTİ

Yılport Samsunspor'da ısıran takım olacağız diyen Teknik Direktör İrfan Buz istifa etti

Yılport Samsunspor'a büyük umutlarla gelen Teknik Direktör İrfan Buz, golsüz sona eren Sancaktepe Futbol Kulübü maçının ardından görevinden istifa etti.

27 Ekim 2019 Pazar 13:34 SPOR

Yılport Samsunspor'da "Isıran takım olup şampiyon olacağız" diyen Teknik Direktör İrfan Buz, görevinden istifa etti.


Yılport Samsunspor Teknik Direktörü İrfan Buz, dün oynanan Sancaktepe Futbol Kulübü maçının ardından bugün görevinden istifa etti.

Golsüz biten Sancaktepe Futbol Kulübü maçının ardından taraftarlar İrfan Buz'a tepki göstermişti. Takımın Sancaktepe Futbol Kulübü karşısında oynadığı futbola tepki gösteren taraftarlar Teknik adam İrfan Buz'u kurduğu kadro nedeniyle eleştirmişti. 

Bu sezon şampiyonluk bekleyen Samsunsporlu taraftarlar takımın Sancaktepe Futbol Kulübü karşısında sergilediği oyundan memnun olmazken Yılport Samsunspor Kulübünden yapılan açıklamada Teknik Direktör İrfan Buz'un istifa ettiği, istifasının ise yönetim tarafından kabul edildiği bildirildi.

Öte yandan Yılport Samsunspor takımında futbolcuların İrfan Buz ile sorunlar yaşadığı bu nedenle oynanan karşılaşmalarda kasıtlı olarak performans göstermedikleri de iddialar arasında. Yılport Samsunspor'da Teknik Direktör İrfan Buz'un istifası sonrası yerine gelecek isimde merak konusu oldu.

İrfan Buz ise teknik direktörlük görevinden istifa etmesi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Sezon başı itibariyle çok önemli bir proje olarak gördüğüm Samsunspor'u hak ettiği yere taşıma sürecinde teknik direktör olarak dahil oldum. Yaklaşık 4 aydır bu sürece maksimum katkı vermek için büyük bir heyecan ile çalıştım. Ancak geldiğimiz nokta itibariyle artık kulübümüze katkı veremeyeceğimi düşündüm ve Samsunspor'un menfaatleri doğrultusunda ekibimle birlikte istifa etme kararı aldık. Futbolda bu tür kararların uygun zamanda alınması gerektiğini düşünüyorum. Geriye namağlup ve iyi bir takım bıraktık. Kalan sürede Samsunspor'a şampiyonluk yolunda tüm kalbimle başarılar diliyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

SAMSUNSPOR HERŞEYİMİZ

27 Ekim 2019 Pazar 22:06

6 PUANLIK FARK KAPANIR MI? GÜN DOĞMADAN NELER DOĞAR.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Oltan Köleoğlu Enerji oda başkanlarının rüşvet iddialarına açıklama yaptı

Oltan Köleoğlu Enerji oda başkanlarının rüşvet iddialarına açıklama yaptı