16 Mayıs 2022 Pazartesi

OLTAN KÖLEOĞLU BİYOKÜTLE SANTRALİNDE ÇIKAN YANGINI PKK SEMPATİZANLARI ÜSTLENDİ

Oltan Köleoğlu Biyokütle Santralinde çıkan yangını PKK sempatizanları üstlendi

Oltan ve Köleoğlu Enerji’nin Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde bulunan biyokütle enerji santralinde çıkan ve sabotaj ihtimali üzerinde durulan yangınları, Ateşin Çocukları İnisiyatifi isimli gurup üstlendi

19 Mayıs 2021 Çarşamba 20:14 TÜRKİYE

Oltan Köleoğlu Enerji şirketine ait Afyonkarahisar bulunan Biyokütle Santralinde çıkan ikinci yangında sabotaj iddiası vardı! Yangını PKK sempatizanı insiyatif üstlendi.


Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde bulunan Oltan ve Köleoğlu Enerji’ye ait biyokütle enerji santralinde farklı tarihlerde çıkan 2 yangının sorumluları ortaya çıktı. Ateşin Çocukları İnisiyatifi isimli grup, santralde çıkan yangınları üstlendi. Jandarma ve emniyet güçleri konuyla ilgili geniş kapsamlı bir çalışma başlattı. PKK’ya olan yakınlığını yaptığı birçok yazılı bildiride açıkça ifade eden ve bu tarz birçok eyleme imza atan Ateşin Çocukları İnisiyatifi isimli grup, daha önce de Hatay’da meydana gelen ve 300 hektar alanın küle döndüğü, ayrıca ormanlarda bulunan yüzlerce hayvanın telef olduğu yangının da sorumlusuydu. Bu arada yangının tamamen kontrol altına alındığı ve soğutma çalışmalarına devam edildiği belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesinden 19 Mayıs'ın 102'inci yıl dönümüne coşkulu kutlama

Atakum Belediyesinden 19 Mayıs'ın 102'inci yıl dönümüne coşkulu kutlama