Samsun'da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Belediye Başkan Adayı Serhat Türkel, 31 Mart yerel seçimini kazanırken, yaptığı zafer konuşmasında seçim sürecinde kendisine yönelik yapılan kara propagandaya tepki gösterdi.
Samsun'un Atakum ilçesinde gerçekleşen 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde 54 bin 578 oy alarak seçimi kazanan CHP adayı Serhat Türkel, CHP Atakum İlçe Başkanlığı binası önünde vatandaş ve partililerle birlikte zafer kutlaması yaptı.
![](https://www.samsunkenthaber.com.tr/images/files/2024/04/660ae76288589.jpg)
![](https://www.samsunkenthaber.com.tr/images/files/2024/04/660ae76f6bdbb.jpg)
![](https://www.samsunkenthaber.com.tr/images/files/2024/04/660ae77edf442.jpg)
Atakum’un büyük bir coğrafya olduğunu da söyleyen Serhat Türkel, “Benim için ideolojik söylemler bitti. İdeolojik söylemleri milletvekilim, İl, ilçe başkanlarıma bıraktım. Partimin yerel yönetim politikaları olan halkçı-toplumcu belediyecilik anlayışını uygulayacağım. Ben sizlere güveniyorum, sizlerin de güvenine layık olacağım. Anayasanın ilk dört maddesi ve memleket sevgim benim vazgeçilmezim. Birleşmeye ve sorunları ortak çözmeye ihtiyacımız var. Parti rozetimi çıkartıp, Ay-Yıldızlı ve Mustafa Kemal Atatürk rozeti takmamın bir sebebi var. Bunun sebebi herkese adil, eşit hizmet götürmektir. Eşit, adil, şeffaf, uzman liyakatli kadrolar ve millete hizmet aşkı ile görev yapacak olan bürokratlarla belediyecilik yapacağıma söz veriyorum. Sorumluluğum büyük biliyorum. Bana atılan oyu bir kâğıt parçası olarak görmüyorum. O oy Serhat Türkel’e duyulan güven. Bende bu güvene layık olacağım. Ancak bu yolculuğa hepimiz ortağız. Oy veren yurttaşlarımızı gururlandıracağım, oy vermeyen yurttaşlarımızın da önümüzdeki süreçte onlarında oylarını alacağımı biliyorum. Her zaman sizin yanınızda ve içinizde olacağım. Sizleri mahcup etmeyeceğim, bunun için de söz veriyorum” şeklinde konuştu.