Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Adem Güney, Samsun-Ordulalar Derneğini ziyaret ederek, seçilmesi halinde hayata geçireceği hizmet ve sosyal belediyecilik çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, İyi niyetli olarak, vatandaşını mağdur etmeden, temeline insanı oturtarak hizmet edeceklerini belirtti. Güney, "Açlık sınırının altında maaş alan ve sosyal yardım alma hakkı kazanan emeklilere her ay 500 TL’lik kırmızı et desteği vereceğim. Kış aylarında da 500 TL’lik doğalgaz desteği sağlayacağız" dedi.![](https://www.samsunkenthaber.com.tr/images/files/2024/02/65c55cee352e2.jpg)
![](https://www.samsunkenthaber.com.tr/images/files/2024/02/65c55ce256139.jpeg)
BİZİM 2 YILLIK DESTEKLERİMİZE DENK
Projelerini anlattığında ‘Nasıl kaynak oluşturacaksınız’ diye soranların olduğunu hatırlatan Adem Güney, "Açlık sınırının altında maaş alan ve sosyal yardım alma hakkı kazanan emeklilere her ay 500 TL’lik kırmızı et desteği vereceğim. Kış aylarında 500 TL’lik doğalgaz desteği sağlayacağız. Diyorlar ki, ‘Atıyorsun, nereden bulacaksın bu kaynağı.’ Büyükşehir Belediyesinde operasyon yapıldı. Mali İşler Daire Başkanının kasasından 33 trilyon değerinde külçe altınlar çıktı. Çek, döviz ve nakit paralar çıktı. Bugünün değeri ile 200 trilyon. Bu para bizim 2 yıllık desteğimize denk" ifadelerini kullandı.
![](https://www.samsunkenthaber.com.tr/images/files/2024/02/65c55cf83550e.jpg)
Şehirlerin yanlış yönetildiğini belirten Güney şunları söyledi:
"Şehirler yanlış yönetildi, imarlar yanlış oldu. Şimdi uydu kentler yapacağız. Yani bir de çok katlı yapılaşmadan artık yatay mimariye geçmemiz lazım. Mimarlık Fakültesi hocalarıyla bu projeleri tartışırken, sokak kültürünü geliştirmemiz lazım. Komşuluk ilişkilerini güçlendirmemiz lazım. Çocukların birbirini tanıması lazım. O komşuluk ilişkilerini geliştirecek sokaklar oluşturmak gerekir. Biz geldiğimiz zaman bunları yapacağız. Kısa, orta ve uzun vadede bunları yapacağız. İlk iş kapıdan dışarıya çıkacaksınız. Bir kere adım atacaksınız. Biz de bu niyetle yola çıktık. Niyet hayır, akıbet hayır olacak. İyi niyetli olarak vatandaşını mağdur etmeden temeline insanı oturtarak hizmet edeceğiz. Vatandaşını mağdur etmeden güzelleşme yolunda yapacağız. O mahalle aralarında, mahallelerde açık alanlar oluşturulması benim en büyük idealim."
helal olsun. akp artık yetti. değişim şart
Yavaş gel başkan adamlar kendi belediyeleri hariç belediyelere bu dönem yağmurlu havalarda bile su vermiyecez diyor. Tamam buyuksehir belediyelerinde yetki çok şu an bir adam asamiyor bir kendi parasını basamıyor ama işte hangi para ile bu yardımlar diye sorar yarın kafası çalışan secmen bu adaylara. Su zammiylamı buyuksehirin aldigi vergi ve harclari artirarakmı veya imar uygulamalarında vatandaşın yerini imar ile gazpedip akaryakit istasyonu ve ticari alan haline getirip satarak mi bu kaynak sağlanacak önce bunu bir açıklığa kavuşturun bence
Bence yapamayacağın vaadi verme derim.