Samsun'da kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında Arap öğrencilerin gündem olan dansına CHP Milletvekili Murat Çan, TBMM'de yaptığı konuşma ile tepki gösterdi.
CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, TBMM'de yaptığı konuşmada, Arap öğrencilerin Arap kıyafet ve müziği ile 19 Mayıs'ta yaptığı dans ile ilgili açıklamalarda bulundu.TBMM Genel Kurulu'nda söz olan CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda Samsun'da çekilen görüntülerle ilgili konuşmasında "Bu iktidar malesef her fırsatta milli değerlerle bir sorunu olduğunu ortaya koyuyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün ulusal kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Samsun'a gelişinin 105'inci yılını bütün yurta ve ulusca coşkuyla kutladık. Ancak bu coşkuyu gölgeleyen bayramımız anlamı ve değeri ile uzaktan yakından alakası olmayan bir etkinlik düzenlendi Samsun'da. Etkinliğin adı misafir öğrenciler kültür buluşması. 19 Mayıs ruhunu anlayamamış, kavrayamamış, içselleştirmemiş idarecilerin uydurduğu bu tür ritüeller Cumhuriyete hiç yakışmıyor. Hele hele Samsun'a hiç yakışmadı. Ulusumuzun bayramı olan bu bayramın özünden koparılmasına asla göz yummamalıyız. Buna yeltenenleri de affetmeyiz, affetmeyeceğiz" dedi.
Lütfen bu Şehit kanı ile sulanmış Vatan topraklarında Milli günlerimize ve değerlerimize uymayan hareketlere izin vermeyin, Ne Mutlu Türk'üm ve Atatürk'çüyüm diyene
Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Atatürk ilke ve inkılaplari diyerek, milletvekilimi bu milli hassasiyetinden dolayı tebrik ve teşekkür ediyorum Oynanan Arap folklorunun Arap halkımizla hiçbir ilgisi yoktur. Günün mana ve ruhuna göre hareket edilmeliydi. Araplarin, Rumlarin ve Avrupalilarin bağımsızlık savasimizin neresinde olduğunu kendi milletimize iyi anlatmaliyiz.
Toplumda Arap öğrenci algısı yapmayın.Yabanci Alman İngiliz veya Amerikalı öğrenci olsaydı kendi danslarini yapsaydı böyle yorumlar olacakmiydi.Siz millet vekili bu yorumu yapacak miydiniz ? Asıl sorun bizim milletimizde sorsan Elhamdülillah Müslümanım der ama İslâm dini düşmanı Avrupa batı hayranidir.
samsunda rezalet. samsun uyuyor. utanıyoruz samsundan
Göçmenler, mülteciler, sığınmacılar adı her ne ise!! Tamamı sınır dışı edilsin, ülkelerine gönderilsin
İlk gelenler gitsin selanik göçmenleri, hayde bre selanike
Bu ülkeyi araplaştırmanıza izin vermeyeceğiz! Yaşasın Atatürkçü, laik Türkiye!
Sevgili Vekilimizi kutluyor ve tamamen katılıyorum ????
Bunlar her teni siyah olanı Arap sanıyor meydandaki standların birkaçı hariç hepsi Afrika ülkelerine aitti,bu vekil denilen şahıs bilmediyi bir konu hakkında fikir beyan etmiş konuyu yanlış yerlere getirmenin derdinde
Sayın vekilim gayet güzeldi halk olarak izledik gösterileri yani herderdimiz bittide bumu kaldı şimdi bizim çocuklarımız yokmu yabancı ulkelerde
Vekilim yerden göğe kadar haklısınız
Almanlar, ingilizler ellerinde bira, meydanda dans etse omuzlarında taşirlardı.
Samsun vekili Termeli sanırım. Önce fındıkla ilgilensin daha şimdiden hasat yevmiyesi 1500 tl olur diyenler var. Bu konulara baksın
19 Mayıs etkinliklerinde Samsunda mahşeri bir kalabalık vardı ve il dışından dahi özel araçlarıyla çok sayıda insan geldi. Milletimiz tarihi şahsiyetleri ve milli günleri daha samimi kutluyor eskiye göre..
SAYIN CHP SAMSUN VEKİLİ; TBMM DE ŞİKAYET EDECEK BAŞKA KONU BULAMAMIŞ BU KONUYU BULMUŞ SAYIN VEKİL TBMM Yİ BU BASİT SIĞ KONULARLA MEŞGUL ETMEYİN ARTIKKKK ŞU KAFA YAPINIZI BU ZİHNİYETİNİZİ AZICIK DEĞİŞTİRİN BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRİN ARTIK.
Çölüne dön A*ap bedevisi
Millet vekilleri hiçbir yetkisi olmayan varlıklar olmuşlardır bazılarının sayesinde. Hiç olmazsa değindiği konu bilinsin istemiştir. Meclisi meşgul mu etmiş oluyor senin karın ağrın varsa açık açık onu yaz neden korkuyorsun
Sen nasıl Samsunlusun? Sence bu şikayet edilmemesi gereken bir durum mu? Sen git bir arap ülkesinin milli bayraminda türk bayrağı aç bakalım ne oluyor. Misafir öğrenciler toplanacak başka gün mü bulamamışlar 19 Mayıs dışında. Senin gibiler yüzünden ülke sessiz işgal altında. Ama dur tahmin edeyim..senin kesin kirada birkaç tane evin vardır ya da işletmende kaçak mülteci çalıştırıyorsun.