Samsun'da yapılan yerel seçimde Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Halit Doğan'ın göreve başlar başlamaz neler yapacağı merak ediliyordu. Zira Türkiye'nin en borçlu ikinci belediyesinde, başkanlık koltuğuna oturmuştu. Ama Halit Doğan, göreve geldiği 1.5 ay içinde herkesi şaşırtacak hamleler yaparak kalplere girdi.
Halit Doğan, göreve başlar başlamaz, İlçe Minibüsleri Terminali yanında ki 153 Restorantı tabldot sistemine geçirerek halka açtı. Yemek fiyatlarını 40 TL'ye sabitledi, çorbayı 20 TL, tabldot ise 70 TL fiyatla vatandaşa verilmeye başlandı. 153 Restorant önünde kuyruklar oldu, alım gücü düşen, pahalı restorantlara gidemeyen ahali uygun fiyatlarla yemek yemenin keyfine vardı, kendini değerli hissseti.Halit Doğan ardından Büyük Cami avlusunda bulunan WC ile birlikte Saathane Meydanında ki WC ve belediye iştiraklarına bağlı WC'leri ücretsiz yaptı. Samsun halkı geçtiğimiz 5 yıl boyunca su faturalarından çok çekti! Haliyle Halit Doğan'dan Samsunlular, su faturaları ile ilgili de hamle bekledi. Halit Doğan onu da yaptı, su faturalarında yüzde 15 indirim kararı aldı, su kullanımında az kullanandan az, çok kullanandan çok sistemi olarak bilenen kademeli uygulamaya geçildi.Sonra Halit Doğan, Çarşamba Havaalanına yolcu taşıyan ve sık sık pahalı ücret uygulandığı şikayetleri ile gündeme gelen firmanın sözleşmesini iptal etti, yerine ise belediyenin SAMAIR otobüslerini koydu. 1 Haziran'dan itibaren Samsun'da Çarşamba Havaalanına gidecek yolcuları uygun fiyatlarla SAMAIR otobüsleri götürecek.Halit Doğan'ın uygulamaya geçirdiği bu hizmetlerin tamamı vatandaşın cebini korumaya yönelik. Zira alım gücü düştü, vatandaş zorda, emekli darda, memur sıkıntıda. Bu sorunları gören ve bilen Halit Doğan, 1.5 aylık görev sürecinde önceliğini vatandaşın cebini rahatlatacak, yükünü alacak icraatlara verdi, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin kötü imajını biran da düzeltti.Halit Doğan, attığı bu adımlarla 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' dedi.. Geçtiğimiz 5 yıl aynı makamda olan ise, kalpleri kırdı, pandemi süreci de dahil insanlar ekonomik sorun ve sıkıntılarla uğraşırken, şehrin her yerine betonlar dikti. Şehrül-emin olmaktan ziyade şehrin sahibi gibi davrandı. 5 yıl boyunca partisinin 'Gönül Belediyeciliği' mottosuna rağmen, hem kendi parti mensuplarının, hem de şehir halkının kalbini kazanamadı. Hem kendi, hem belediyenin sosyal medya sayfaları olumsuz yorumlar ve tepkilerle dolup taştı. Halk fakirleşirken o şehrül-emin olarak ticari hayatında büyüdükçe büyüdü.İnsana dokun denildikçe o gitti betonlara dokundu! Su fiyatlarını indir denildikçe, faturaları şişirdikçe şişirdi. Halit Doğan ile birlikte ise belediyenin kapıları halka açıldı. Hayata geçirilen uygulamalarla insanların yüzü güldü. Gidenin kırıp döktüğü kalpleri ise şimdi Samsun'dan doğan Halit Doğan tamir ediyor. Biri yoğurdu üzerine döktü, diğeri ise yoğurdu Samsun'un sesine kulak vererek, Samsunluya sunuyor. Arada ki fark bu işte!
Başkanım Samsunluların gönlüne girdiğin gibi personelde gönüllere dokunmanızı bekliyor sizi baş tacı yapacak olgu belediye çalışanlarının sesine kulak vermenizdir m.d.in getirdiği kim varsa hepsi acilen tasviye edilip 61 olgusunu kırmanız gerek halen aynı kibir üstten bakma bize bişe olmaz davranışlarla personele tehdit ve mobbing devam ediyor başarılar başkanım
Belediye içinde de bir an önce temizliğe gitmesi lazım. Demirin getirdiği ve nüfus kağıdında doğum yerinden başka özelliği olmayan, personeline zulüm eden daire baskani, mudur kim varsa görevine son verip vedalasilmali. Hele hele kendisine yalakalık yapanlara ve ispiyoncukuk yapanlara daha çok dikkat etsin. Duvarındaki Demir resimlerini ertesi gün indiren yöneticilere çok çok dikkat etsin. Bilsin ki bunlar Halit Başkana çalışmaz, Demire çalışır
TEŞEKKÜR EDERİZ BAŞKANIM ADAM GİBİ ADAM HALİT DOĞAN ❤
Şuna inanıyorumki , Samsun parti gözetmeksizin başkanını buldu herhalde... Yerli olması , iyi Samsunsporlu olması , insan odaklı işe başlaması olumlu şeyler ....
Belediye içindekileri de ( Mustafa Demir'in yolundan gidip,ona sırtını dayayıp asıp kesen,personelde çalışacak istek bırakmayan daire başkanlarını da )!görevden alıp kamu yararına çalışan ekibi en kısa zamanda kuracağınıza canı gönülden inanıyoruz.
Tam bir temizlik yapılmadı. Yapılmazsa büyük sıkıntı olur.
Başkanımız güzel işler yapıyor ve gönüllere dokunuyor. Gönül bağıyla Samsuna hizmet edecek ekibi kurmak için, ithal edilen idarecilerden kurtulması gerekiyor. İki kişi alınarak çözülmez. İdari kafa ve yönetim halen aynı. Başkanımıza ayak uyduracak dürüst yöneticilere ihtiyaç var.
5 sene kibirleri ve ben bilirimci tavirlari yuzunden akilli yetenekli daire baskanlari, calisanlar kim varsa belediyeden kacirdilar. Egolu bir suru insani getirip beledieyi bitirdiler. Al sana 15 milyar borc Samsun diyip gittiler. Olan bu sehre oldu 5 sene. Rabbim iki cihanda yaptiklarini buldursun. Halit baskan adam gibi adam
Yerli ve milli adam HALİT DOĞAN...kıskananlar çatlasın.
İnsansız bir belediye yönetimiyle geçen 5 yılın ardından ilaç gibi geldiği aşikar Halit Doğan başkanın. İnsan olmak, insani vasıflarla yaşayıp şehri için emek vermek ona çok yakıştı. Her daim başarılar dilerim. Ömrü uzun, bahtı açık olsun. ????????
5 yil iskence ceken bir sehir .Hamdolsun gecti. Rabbim birdaha boyle insanlar boyle bir 5 sene nasip etmesin. Sehrine, calisanina, halkina kan kusturan bir yonetim gitti yerine Kibirden uzak halkinin icinde mutevazi bir yonetim bir baskan. Rabbim yolunu acik etsin Halit baskanim . Su egolulardan kibirlilerden ben bilirimcilerden ... kurtardin bizi
Ne güzel yazdınız ''İnsanı yaşat ki devlet yaşasın". Halkını düşünen onlar için elinden geleni yapan yönetim hangi partiye mensup olursa olsun baş tacıdır..Çok güzel geldi Halit başkanımız Samsun'umuza. İyikiiiiii ...????