05 Ağustos 2021 Perşembe

SAMSUN'DA ESKİ BELEDİYE BAŞKANIN UYGUNSUZ GÖRÜNTÜ DAVASINDA ŞOK İTİRAFLAR

Samsun'da eski belediye başkanın uygunsuz görüntü davasında şok itiraflar

Samsun'da 6. Asliye Ceza Mahkemesinde bugün görülen mahkemede, eski bir belediye başkanına uygunsuz görüntülerle şantaj ve tehdit yapıldığı iddiasında, duruşma salonunu buz kestiren şok itiraflar geldi.

24 Mayıs 2021 Pazartesi 17:17 ASAYİŞ

Samsun'da eski bir belediye başkanın, belediye başkanlığı döneminde uygunsuz görüntülerinin çekilmesi ve söz konusu görüntülerle kişiye şantaj ve tehdit uygulandığı iddiası ile bugün görülen mahkemede şok gelişmeler yaşandı.


Geçtiğimiz Ramazan ayında eski belediye başkanının şikayeti ile yapılan gözaltıların ardından bugün devam eden mahkemede, eski belediye başkanının kendisine şahit gösterdiği isim, yaşananları mahkeme hakimine tek tek anlattı. 

Söz konusu görüntüleri elinde bulunduran kişiden, eski başkanın direktifleri doğrultusunda, aldıklarını ve görüntüleri elinde bulunduran kişinin bu nedenle dayak yediğini mahkemeye anlatan A.H, "Her şeyi anlatacağım hakim bey" dedi.

Bugün görülen duruşmada, eski belediye başkanının gözaltılar öncesi kendisinden yana şahit olması konusunda, tekliflerde bulunduğunu ve olayla ilgisi alakası olmayan kişilere de dava açılması için yönlendirme yaptığını da itiraf eden isim, eski belediye başkanının şikayet dilekçesi ve mahkemeye verdiği ifadesinde yer alan "Bana Ö.S'nin talimatlar yağdırdığı ve görüntüleri her yere yaymalarını söylediği bir video getirdiler. İzlediğim bu videoda çete başı olarak görülen Ö.S'nin yanında O.B, R.Y.H.Ö'de vardı" sözlerini de, bugün mahkemeye gelerek ifade veren A.H yalanladı. 

Söz konusu görüntüleri kendisinin çektiğini ve bu görüntülerde ve ortamda H.Ö'nün olmadığını anlatan isim, "Çeteyse, çete biziz. R.Y, H.Ö'nün olaylarla bir ilgileri yok" dedi.

Bu itiraflar sonrası mahkeme salonu buz keserken, müvekkil avukatları ise mahkeme hakimine, duruşmaya katılmayan eski belediye başkanının bir sonraki duruşmaya gelmesini ve kendisine yöneltmek istedikleri soruların olduğunu ifade etti. Mahkeme 12 Kasım tarihine ertelendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Türk Eğitim Derneğinden çevrimiçi English Language Teaching konferansı

Türk Eğitim Derneğinden çevrimiçi English Language Teaching konferansı