04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA ÖĞRENCİ SERVİSİ KAZASINDA HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 2'YE YÜKSELDİ

Samsun'da öğrenci servisi kazasında hayatını kaybedenlerin sayısı 2'ye yükseldi

Samsun'da Dikbıyık Irmaksırtı mevkisinde 11 lise öğrencisini taşıyan servis minibüsünün kaza yapması sonucu meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden öğrenci sayısı 2'ye yükseldi,

18 Aralık 2019 Çarşamba 21:24 ASAYİŞ

Samsun'da 11 lise öğrencisini taşıyan servis minibüsüne bir aracın çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında,  lise öğrencileri Batuhan Yılmaz ile Zülal Işıl Çörtük hayatını kaybetti.


Samsun Valiliği, Dikbıyık- Irmaksırtı mevkisinde öğrenci servisinin kaza yapması olayı ile ilgili yaptığı açıklamada, meydana gelen olayda 1 lise öğrencinin yaşamını yitirdiği, iki öğrencinin ise hayati tehlikesinin devam ettiği açıklanmıştı. Gece saatlerinde gelen bilgiye göre kaza yapan ve lise öğrencilerini taşıyan serviste bulunan Zülal Işıl Çörtük isimli öğrenci de kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Çarşamba ilçesi Dikbıyık-Irmaksırtı mevkisinde meydana gelen öğrenci servisi kazasında hayatını kaybeden öğrenci sayısı gelen son acı bilgi ile ikiye yükseldi.

Samsun istikametinden Çarşamba istikametine giden öğrenci servisi minibüsünün kaza yapması olayı ile ilgili Samsun Valiliği şu bilgileri verdi.

"18.12.2019 günü saat:16.30 sıralarında Dikbıyık Irmaksırtı Mevkiinde meydana gelen çok taraflı ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazası olayı ile ilgili olarak, sürücülüğünü S.P.(1971 d.lu) isimli şahsın yapmış olduğu 55 C 6076 plakalı 11 lise öğrencisi bulunan servis aracı, Samsun istikametinden Çarşamba istikametine seyir halinde olduğu sırada aynı istikamette seyir eden sürücülüğünü İ.B.(1966 d.lu) isimli şahsın yapmış oldugu 55 SE 809 plakalı otomobilin sağ tarafından çarpması sonucu servis aracı karşı istikamete geçerek Samsun istikametine seyir halinde olan ve sürücülüğünü M.G. isimli şahsın yapmış olduğu otomobile çarpması sonucu trafik kazası meydana gelmiştir. Meydana gelen kazada servis şoförü ve 55 SE 809 plakalı araç sürücüsü yara almamıştır. Samsun istikametine seyir halinde olan araç sürücüsü M.G.(70) yaralanarak hastaneye sevk edilmiştir. Servis aracı içerisinde bulunan B.Y.(16) isimli öğrencimiz hastaneye sevk edilmiş ancak hayatını kaybetmiştir. S.N.(16), Z.I.Ç.(17), E.M.(19), Y.E.Ş.(15), A.Ç.(16), N.Y.(16), E.K.B.(16), R.K.(18), O.C.B.(16), E.Ş.(16) isimli öğrencilerimiz yaralanarak hastaneye sevk edilmişlerdir. Yaralı 2 öğrencimizin hayati tehlikesi devam etmektedir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Öğrenci servisi kazasında Batuhan Yılmaz ve Işıl Çörtük hayatını kaybetti

Öğrenci servisi kazasında Batuhan Yılmaz ve Işıl Çörtük hayatını kaybetti