10 Mayıs 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA PARÇALANMIŞ KADIN CESEDİNİN KATİL ZANLISI 3 KİŞİ 2.5 YIL SONRA YAKALANDI

Samsun'da parçalanmış kadın cesedinin katil zanlısı 3 kişi 2.5 yıl sonra yakalandı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde 2.5 yıl önce fındık bahçesinde parçalanmış halde cesedi bulunan Zekiye Keskin isimli kadının katil zanlısı 3 kişi yakalandı.

08 Şubat 2019 Cuma 15:54 ASAYİŞ

Samsun'un Çarşamba ilçesinde 2,5 yıl önce fındık bahçesinde parçalanmış halde cesedi bulunan Zekiye Keskin isimli kadının ölümüyle ilgili 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı.


Samsun'un Çarşamba ilçesine bağlı Acıklı Mahallesi mevkisinde fındık bahçesine 2016 yılında ot biçmeye giden Yaşar Akçay tarafından 6 Ağustos 2016'da bir kadına ait hayvanlarca parçalanmış ceset bulunması üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Bürosunca özel ekip kuruldu.

Çarşamba ilçesinde 2.5 yıl önce bulunan kadın cesedinin, hakkında kayıp başvurusu yapılan ve yaklaşık 3 aydır haber alınamayan Zekiye Keskin'e ait olduğunun belirlenmesinin ardından ekipler, teknik ve fiziki takip yürüttü. Polisin, Zekiye Keskin'in yakın çevresi ve arkadaşlarından görüşebileceği kişiler üzerinde yaptığı çalışmaların ardından olaya ilişkin Y.D. (37), F.D. (34), Y.E.I. (24), E.A. (30) ve Ü.K. (34) hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Düzenlenen operasyonda Zekiye Keskin'in öldürülmesi olayı ile ilgili E.A. Ordu, Y.D. Çarşamba ilçesi, F.D. ise Ayvacık ilçesinde gözaltına alındı.

Y.E.I'nın başka bir suçtan gözaltında bulunduğu, Ü.K'nin ise Erzincan'daki cezaevinde hükümlü olduğu belirlendi.

E.A, Y.D. ve F.D, emniyetteki işlemlerinin ardından "kasten öldürme" ve "suç delillerini gizleme ve bildirmeme" suçlarından Çarşamba Adliyesine sevk edildi.

Öte yandan olayla ilgili Nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan Y.D. tutuklandı. E.A. ve F.D. ise savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Samsun'da stratejik isimlerle iyi adaylar çıkarttı

İYİ Parti Samsun'da stratejik isimlerle iyi adaylar çıkarttı